«Репортер» вирішив продовжити тему пандуса в обласній філармонії, яку ми порушили у рубриці Гудз-ик. Сьогодні, 23 грудня, наш журналіст разом з трьома людьми з особливими потребами випробували його на практиці.
Доступність обласної філармонії досліджували двоє візочників: Микола Макар, заступник голови громадської організації «СЛІД» і представник національної асамблеї інвалідів України в Івано-Франківській області, Віталій Палков, керівник танцювальної студії «Фантазія», а також незрячий чоловік Микола Ткачук, представник громадської організації «Біла тростина».
Потрапити до філармонії через пандус — дуже непросто. Близько півгодини довелося чекати, поки керівництво закладу шукало ключі від дверей, які ведуть до приміщення з пандусу. Заступник директора Володимир Чайківський довго пояснював, що філармонію ще не здали в експлуатацію, тому приміщення не перебуває у віданні дирекції, через це ключі знаходяться у виконроба:
Проте ключі таки знайшли, і ми вирушили «штурмувати» філармонійний пандус. Якщо та частина, яка знаходиться на вулиці, за словами колясочників, є практично бездоганною, то стрімкий підйом за вхідними дверима, вимощений слизькою плиткою та не обладнаний перилами, не витримує критики:
Як виявилося, всередині філармонії інваліди-візочники не мають доступу до кас з квитками. За словами Володимира Чайківського, це і не потрібно, їх безкоштовно пропускатимуть на концерти, які організовуються філармонією. З комерційними заходами все складніше, доведеться попередньо телефонувати та узгоджувати, яким чином можна буде отримати квитки.
З почутого стало зрозуміло, що обладнувати пандус до кас для інвалідів ніхто не збирається, а якщо й поставлять, то «старий, дерев’яний».
Микола Макар звернув увагу на те, що туалети для інвалідів не обладнані поручнями, як того вимагають державні будівельні норми:
У глядацькому залі інваліди візочники не матимуть доступу на сцену, а також на другий поверх. З іншого боку, вони похвалили спеціальні площадки у партері, якщо колясочники розміщатимуться впритул один до одного, то на двох таких майданчиках помістяться по чотири людини.
Довго довелося пояснювати виконробу та Володимиру Чайківському, що стрімкий заїзд до приміщення, потрібно робити пологим, замінити слизьку плитку та обладнати його поручнями. Показовим є те, що питання встановлення табличок про місце розташування туалету для інвалідів чи їхнього спеціального входу в партер, викликало жваву дискусію. Виконроб ніяк не хотів розуміти, що потрібно встановити вказівники міжнародного зразка і пропонував повісити прості таблички з написами українською мовою. Шкода, що такі «спеціалісти» займаються будівництвом івано-франківської обласної філармонії.
Наостанок відеозапис, як ми покидали філармонію:
Микола Макар за результатами візиту складе аудит доступності обласної філармонії, зробить висновок про доступність приміщення та передасть його до відповідних управлінь та дирекції філармонії.
Сподіваємося, візит неповносправних людей до філармонії не пройде безрезультатно, і тут прислухаються до їх зауважень. «Для нас без нас», — сказав Микола Макар. облаштовуючи зручності для людей з особливими потребами, проектувальники, виконавці та керівництво філармонії не поцікавилося, які ж є норми для таких об’єктів.
Comments are closed.