Через соціальні мережі проходить багато інформації, яка шкодить роботі силовиків. Про це у понеділок, 5 травня, заявив координатор групи «Інформаційний опір» та військовий аналітик Дмитро Тимчук під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі, пише MediaSapiens.
За словами Тимчука, соціальні мережі містять багато інформації, що шкодить силовикам. Це, наприклад, обговорення передислокації військових підрозділів. Таким чином іноземна розвідка може порівнювати різні повідомлення і робити висновки із високим рівнем достовірності, зазначає керівник «Інформаційного опору».
Він також зазначив, що викладення у мережу відео- та фотоматеріалів про пересування військових (особливо – із прив’язкою до географічних об’єктів) зриває задум операції і така ситуація пов’язана із небажанням української влади вводити надзвичайний стан через призначені вибори президента. Експерт нагадує, що надзвичайний стан можна вводити на окремій території, а не по всій країні. Крім того, закон визначає максимальний термін дії НП, але не обмежує мінімального терміну.
Дмитро Тимчук переконаний, що введення надзвичайного стану допомогло б ефективніше діяти силовикам і дозволяло б контролювати поширення інформації.
На його думку, непотрібно обмежувати доступ до зони проведення антитерористичної операції усім ЗМІ. Однак необхідно складати списки працівників ЗМІ, які поширюють брехню і підтримують контакти із терористами, й оголошувати їх персонами нон-грата.
«Я не уявляю собі ситуацію, коли Росія проводить спецоперацію десь на Кавказі, й там спокійно бігають журналісти з інших країн. А в нас таке відбувається і це зрозуміти неможливо» , – додав Дмитро Тимчук.
Comments are closed.