Відео

Porto Franko завершилося у Пнівському замку (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Одна з найдавніших архітектурних пам’яток Прикарпаття — Пнівський замок — знову нагадала про себе. Після нещодавніх руйнацій внаслідок червневої повені увагу до старовинних руїн привернули митці. Символічним дійством тут завершили проект “Порто Франко 2010”.

Аби розчистити дорогу мистецтву, попрацювали волонтери. Після прибирання серед древніх мурів запанувала класика. У стінах Пнівського замку лунав Бах. Його блискуче виконання належить паризькому віртуозу Домініку де Війєнкуру.

Французький віолончеліст — відомий мандрівник. Він концертує у більш як 40 країнах світу. Особливо шанує виступи на відкритих просторах. Свого часу чимало мандрував пустелями світу. Тепер у його ексклюзивному географічному портфоліо є ще один яскравий епізод — загадкові Карпати. Хоча в Україні музикант уже не вперше.

Давнім руїнам прикарпатського замку особливо пасує віолончель Домініка де Війєнкура. Цьому інструменту — понад 2 сотні років. Звучання раритетної віолончелі та безсмертні творіння Баха чергуються з читаннями творів польського “співця Гуцульщини” Станіслава Вінценза. Їх найсвіжіший переклад українською належить Тарасові Прохаську, який розташувався у сусідньому вікні пам ятки Середньовіччя. До речі, йому й належить ідея провести своєрідний музично-літературний діалог саме тут. Такі читання у поєднанні з музикою письменник практикує уже не вперше.

На завершення мистецького діалогу — авторські твори обох його учасників. Тут гармонійно співіснують музичні замальовки, написані на Кавказі, з оповіданнями, створеними в Карпатах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.