Відео

Кудлаті свині (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті розводять унікальних тварин. Таких кудлатих свиней в Україні не знайдеш. Мангаліца або ж шерстяна свиня — гордість Угорщини. Звідти і привіз їх на свою ферму прикарпатець Володимир Хом’як. Любов до диких екзотичних тварин у нього з дитинства. Каже, такі волохаті та кучеряві свині чудово вжилися в карпатських умовах. Вони на диво витривалі, тож чудово перезимували цьогорічні люті морози.

Порода ця дуже давня, тим і цікава. Цінна мангаліца своїм м’ясом. Воно всесвітньо відоме та одне з найцінніших, адже абсолютно без холестерину, тож страви з такої свинки — делікатес для американців. Вартість тварини близько 20 тисяч гривень. Особливих клопотів кучеряві свині не завдають. Живляться ескстурдером. Це суміш пшениці, курудзи та ячменю, яка нагадує дуті палички. А ще чекають молодої трави. Кожна з цих тваринок, каже Володимир Хом’як, має своє ім’я. Господаря, який їх годує, теж впізнають. А от чужинцям може бути непереливки. Тож ці кудлаті свині ще й хороші охоронці.

Гордістю прикарпатця є не лише екслюзивні свині, але й не менш цікаві кури. До прикладу, ось такі цісарки, родом із Африки. Їх Володимир Хом’як збирав по цілій Україні, частину привіз з Асканії Нової. Ці птахи особливо цінні своєю здатністю винущувати колорадсього жука. Разом із цісарками проживає павич. Він — окраса курника. В майбутньому Володимир Хомяк обіцяє поповнити своє тваринне царство ще й страусами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.