Без категорії

“Вибори будуть складні”. Франківськ готується голосувати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україні пройдуть місцеві вибори 25 жовтня. Івано-Франківська ОТГ також готується до проведення виборів – виборча комісія працює у посиленому режимі.

Головний виклик – забезпечити протиепідемічні вимоги й провести вибори за правилами. Про це повідомили у вівторок, 12 жовтня, на оперативній нараді у міського голови, пише Репортер.

“Вибори будуть складні. По-перше, голосуватимемо в умовах пандемії, а виборчі дільниці – це скупчення людей, – говорить  голова територіальної виборчої комісії Андрій Петрик. – Також ми утворили 125 дільниці у Франківській ОТГ. Політичні партії подали недостатню кількість кандидатів у дільничні комісії і більшість комісій створені у мінімальному складі”.

Виборцям забезпечать дезінфекцію ручок і маски. За словами Андрія Петрика, не вирішений виїзд до тих, хто хоче голосувати на дому. Члени комісії мають їхати до кожного виборця у повному захисному костюмі, а потім його викидати. Але фінансово це не так легко зробити.

Із 125 дільниць більшість розміщені у закладах освіти. Цьогоріч є дві нові дільниці – Природничо-математичний ліцей і спортивний комплекс медуніверситету на Целевича. Біля деяких дільниць треба зробити благоустрій, зробити дорогу, повідомив начальник управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Андрій Лис.

“Є вимога законодавства зробити дільниці більше комфортними і доступними. У нас є вісім дільниць, розміщених вище першого поверху. Іншої можливості немає, бо не вистачає приміщень, щоб розмістити дільниці”, – каже Андрій Лис.

Також у 33 дільницях не вистачає пандусів.

Змінювати місце голосування вже не можна – це було дозволено зробити до 10 жовтня. Загалом більше 500 заяв про зміну виборчої адреси  надійшло від франківців до відділу державного реєстру виборців. Але до 19 жовтня ще можна внести зміни, наприклад, виправити прізвище.

“Ми будемо працювати без вихідних до 25 жовтня. Тому, хто не може прийти у робочий день, може приходити у вихідний”, – каже начальниця відділу ведення державного реєстру виборців Христина Дзюбак.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні