Без категорії

Українська суттєво посилилась в усіх сферах. Опитування

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Україні суттєво зросло використання української мови у повсякденному житті, зокрема вдома, на роботі чи навчанні для під час пошуку інформації в інтернеті, свідчать результати нового опитування.

Опитування у грудні 2022 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Володимира Кулика, провідного наукового співробітника з Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, пише Репортер з посиланням на ВВС Україна.

суттєво

За словами замовника опитування, його результати продемонстрували стрімке зростання використання української мови в усіх сферах у порівнянні з попереднім опитуванням, яке він замовляв у 2017 році.

Згідно з результатами опитування, на запитання про мову в повсякденному житті, 41% респондентів сказали, що спілкуються тільки українською мовою, ще 17% – “у більшості ситуацій” українською, натомість тільки російською говорять 6%, а переважно російською – 9%. Ще 24% сказали, що вживають обидві мови “рівною мірою”.

Читайте: Колядки воєнного часу. Збірка колядок про війну, героїв і перемогу України

При цьому, судячи з відповідей, тенденція до збільшення використання української мови спостерігається зокрема на сході на півдні – україномовних людей там тепер не менше, ніж російськомовних – 29% проти 27%.

Окрім загального запитання про мову повсякденного спілкування, респондентів також запитали, якою мовою вони користуються в родині, на роботі чи навчанні та в інтернеті.

Згідно з відповідями, вдома з родиною тільки українською спілкуються 50% респондентів, переважно українською – 12%, обома мовами порівну – 19%, тільки або переважно російською – 16%, іншими мовами – 2%.

На роботі чи навчанні українською спілкуються навіть трохи більше людей, ніж удома: про вживання тільки української заявили 50% тих, що працюють, а російської – 4%. Переважно українською говорять 18%, тоді як переважно російською – 7%. Ще 19% респондентів відповіли, що рівною мірою використовують обидві мови.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.