Про це Суспільному розповів інструктор школи, військовий 3 ОШБр на позивний Овак, пише Репортер.
Мобільна школа FPV розташована поблизу Франківського драмтеатру. Інструктор школи “Овак” каже, що під час першого тижня роботи люди можуть прийти та спробувати свої сили на симуляторах. Після записатися на вступний курс із пілотування. На навчанні учасникам пояснять: з чого складається дрон, як його збирати та застосовувати на лінії бойового зіткнення. Також навчать літати на ньому.
Ми приділяємо велику кількість часу на підготовку людини з пультом радіоуправління, щоб якомога краще навчити моторики, потрібних рухів. У нас є пульт, який спочатку використовуємо на симуляторі, а коли людина пристосовується до комфортного пілотування, ми переводимо її працювати на справжніх семидюймових дронах, — розповідає інструктор “Овак”.
Читайте також: Майстерні та воркшопи. Як у центрі розробок «Поле» у Франківську втілюють ідеї у життя (ВІДЕО)
Курс триватиме 6 днів. Інструктори набирають дві групи: денну (з 13:00 до 16:00) та вечірню (із 17:00 до 20:00).
Можна порівняти FPV з досить дорогим безпілотником Mavic. Mavic — це дорога Lamborghini, а FPV — це старий дідівський “корч”. Тобто, щоб навчитися ним керувати, потрібні години, холодний розрахунок і наполегливість. Це — досить стресово. І коли дрон безперервно не слухається, в людей ентузіазм падає, бо тут потрібна велика кількість часу для адаптації, — пояснює військовий 3 ОШБр на псевдо Овак.
Наразі команда школи “Kill House” чекає на дозвіл від Івано-Франківської обласної військової адміністрації на польоти FPV у місті.
На вступний курс із пілотування FPV можуть прийти як цивільних, так і військових. Боєць на позивний Овак каже, що працюємо з усіма — тими, хто хоче бути дотичними до війська і приносить користь країні.
13 травня в школі-автобусі займалися студенти Івано-Франківського медичного фахового коледжу.
Ми разом з моєю групою приїхали, щоб подивитися, як керувати безпілотниками. Важко втримати дрон, його швидкість, контролювати, куди він летить. Але я стараюся і виходить уже краще. Треба трохи більше практики, — говорить студент Стас Мельникович.
Його одногрупниця Софія Сурмачевська теж поділилася своїми враженнями від навчання:
Це — складно, але якщо цього вчитися і набути практичні навички, то, думаю, це — крута можливість для студентів відчути себе на місці пілотів FPV.
Спробувати політати на симуляторах та записатися на вступний курс із пілотування FPV можна щодня із 12:00 до 18:00 у школі-автобусі “Kill House” біля Франківського драмтеатру.
Читайте також: Ветеран Максим Веприк: «Були би в мене ноги – я б паркувався за кілометр…»
Comments are closed.