У Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська здійснили мультиорганний забір та успішну трансплантацію нирки від посмертного донора. Вилучення серця та нирок відбулося після офіційної згоди родичів, повідомляють на ЦМКЛ.
Франківські кардіохірурги спільно з спеціалістами Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова зробили забір серця. Далі Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) вибрала пацієнта у Києві, який перебував у критичному стані і першочергово потребував пересадки. Йому провели успішну трансплантанцію.
В нашій лікарні також є важкохворі пацієнти, які очікують на пересадку серця, і ми готові її провести в майбутньому, – говорять лікарі-кардіохірурги Тарас Гудзенко та Світлана Сарапук.
У ЦМКЛ також провели успішну трансплантацією нирки для пацієнтки.
На жаль, одна нирка була непридатною для пересадки. В нашій лікарні є реципієнти, які очікують на трансплантацію серця, печінки та нирок. Але, якщо пацієнт не зареєстрований в черзі ЄДІСТ, то скористатись послугою трансплантації не зможе, – пояснює лікар-трансплантолог, завідувач Міського центру нефрології, діалізу та трансплантації Богдан Вівчаренко.
Трансплантацію нирки від посмертного донора виконали виключно фахівці ЦМКЛ, зокрема професор Ростислав Сабадош та завідувач урології і малоінвазивної терапії Ігор Білик.
Складні анатомічні особливості судин донорської нирки сильно ускладнили проведення операції, однак проведена нами реконструкція цих судин дозволила зберегти нирку та забезпечити її адекватне функціонування, – зауважує Ростислав Сабадош.
Пацієнтці Любові Михайлівні 61 рік. Жінці здійснили пересадку нирки від посмертного донора в ЦМКЛ. Мешкає в Івано-Франківську. 10 років мала захворювання нирок, 6 – перебувала на гемодіалізі, а 2 роки і 9 місяців очікувала на трансплантацію після реєстрації в ЄДІСТ.
Тричі на тиждень перебувала на гемодіалізі у приватному медзакладі Івано-Франківська. Вранці 19 липня мені зателефонували з ЦМКЛ і повідомили, що є донор. Трішки важко було наважитись і я вагалась, але таки відважилась, надіючись на Бога і лікарів. Зараз почуваю себе набагато краще, аніж раніше, хоч минуло лише декілька днів після пересадки, – говорить Любов Михайлівна.
За словами пацієнтки, те, що є можливість трансплантації, свідчить про розвиток медицини в місті.
В Івано-Франківську мені провели пересадку, хоч син мене кликав їхати лікуватись у Львів чи Київ. Дуже чуйні у вашій лікарні медики, задоволена гарним ставленням до себе, – додає жінка.
У Любові Михайлівної двоє дітей і шестеро внуків. Найстаршій внучці виповнилось 20 років, а наймолодшому – 4. Жінка мріє про повернення додому і щасливе життя з ними.
Comments are closed.