Без категорії

Тест на безвіз. Як ми першими перетнули кордон

Google+PinterestLinkedInTumblr

В ніч на 11 червня почав діяти безвізовий режим із країнами ЄС для українців, які подорожують із біометричними паспортами. Журналіст «Репортера» вирішив особисто протестувати всі переваги перетину кордону за новими правилами.

Швидко й без черг

На прикордонний пропускний пункт Краковець-Корчова, що у Львівській області, ми приїхали за дві години до того, як запрацював безвіз. Думали, побачимо купу спраглих до Європи й величезні черги. Натомість – кілька автобусів з українськими заробітчанами та автівок з іноземними номерами. Ще було зо три екіпажі патрульної поліції, які наглядали за порядком.

Дочекалися 00:00 11 червня та заїхали на краковецький пункт пропуску. І без віз були там першими! Прикордонники зустріли дуже привітно. Після перевірки документів подарували значки з символікою ЄС та інформаційний буклет про нові правила в’їзду за кордон. Також начальник відділу прикордонної служби «Краковець» підполковник Денис Дягін залишив свій номер телефону і дуже чемно попросив зателефонувати, щойно опинимось на території Польщі.

«Нам важливо знати, чи без проб­лем вас пропустили наші польські колеги», – пояснив він.

За словами Дениса Дягіна, в середньому за половину доби у Краковці кордон перетинають 2,5-3 тисячі людей. Очікується, що після введення безвізу їхня кількість збільшиться на 15-20 %.

Не соромно виймати паспорт

Поки стояли в черзі до польського КПП, познайомилися з львів’янином Володимиром Стельмахом. Він теж перетинав кордон без візи. Хлопець розповів, що їде в гості до брата та похресниці в містечко Аслар, що в Німеччині. Подорожує нечасто, та коли підписали угоду про безвізовий режим, вирішив, що це хороша нагода навідати рідних. Тож поспіхом подав документи на біометричний паспорт.

«Я трішечки хвилююся, але поки що враження лише позитивні, – говорить він. – Насправді це дуже круто, що тепер, якщо є якась термінова поїздка, не треба стояти в чергах, щоб отримати візу. Просто сів і поїхав».

А от Ілона Чіта розповідає, що до останнього не вірила, що її пропустять без візи і була приємно здивована роботою прикордонників.

«Нас зустріли з посмішкою, з листівками, і це просто раптово підняло настрій, – каже вона. – І щоб там не казали, дуже тішить те, що зараз не соромно виймати паспорт, який визнає Європа. В нашій країні, нарешті, є якісь позитивні зміни, ми розвиваємось і, сподіваюсь, так буде й надалі».

Також познайомились з Олександ­ром Клімашем, який їхав із Житомира в Іспанію на відпочинок. Каже, паспорт робив спеціально під безвіз.

«Чекали величезних черг, але на пункті пропуску документи перевірили доволі швидко й без жодних затримок. Чекаємо, як реагуватиме польська сторона», – говорить чоловік.

Куди їдете?

Відстоявши в невеликій черзі, потрапляємо на польський пропуск­ний пункт «Корчова». Вже десь за першу ночі, на території Польщі через різницю в часі безвіз тільки запрацював. Прикордонники перевірили паспорти, а далі спитали, куди та з якою метою їдемо.

– На один день, пройтися по найближчих магазинах.

– Скільки готівки маєте при собі?

– Сто доларів на двох і ще гроші на банківських картках.

Більше не питали, картки не тестували. Перевірили рюкзаки, повернули документи – гарного відпочинку!

Може, це лише тому, що 11 червня, на честь своєрідного свята, але не було розмов ані про страховий поліс, ані про якісь інші папери. Усе просто та швидко – не більше п’яти хвилин.

Цікаво, що в тих, хто перетинав кордон зі старими паспортами та візами, ще сканували відбитки пальців.

Наші нові друзі теж перетнули кордон без жодних проблем. Від пункту пропуску від’їхали разом – з великим полегшенням і навіть трохи приголомшені.

«Може, це показуха, перші кілька днів будуть чемними і пропускатимуть легко, а потім знову – все, як раніше», – ще сумнівався Володимир Стельмах.

Неподалік компанія молодих українців відкорковувала шампанське.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.