Гроші

Сум і радість доріг Прикарпаття. Хто, як і за скільки ремонтує автошляхи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня відбулася прес-конференція начальника обласної служби автодоріг (САД) Василя Буджака. Він прозвітував про ремонт доріг за перше півріччя цього року, пише Репортер.

З тих робіт, на які запланували фінансування, вже виконали близько двох третин, повідомив Буджак. Тобто із запланованих 600,5 млн грн зробили майже на 400 млн. За його словами, це означає, що середні ремонти доріг, будівництво, поточні дрібні ремонти й ремонти з експлуатації виконані приблизно на 70 %.

При цьому начальник САД області поскаржився на затримки чи відсутність фінансування, оскільки зробили на 400 млн грн, а профінансовано лише 264 млн. Зазвичай кошти надходять на третій, а то й на четвертий квартал, каже Василь Буджак.

«Звичайно, це не дуже комфортно, адже краще працювати влітку, але виходимо з того, що є, – говорить він. – Ми очікуємо, що будуть додаткові урядові постанови й нові надходження. Тому осінь має бути спекотною, і ми встигнемо зробити значно більше, ніж є на сьогодні».

Як інформує Василь Буджак, наразі його хвилює один проблемний об’єкт – дорога Р-62 (Криворівня – Чернівці) у Верховинському районі, де роботи досі не почали, хоча були заплановані ще на 2012 рік…

Новий міст на 103-му км дороги Н-10 (Стрий – Мамалига) зроблений на 68 %, каже начальник САД. Цей об’єкт планують ввести в експлуатацію вже наприкінці вересня. Але, за словами Буджака, основний напрямок роботи зберігається таким, як його запланували на початку року – це ремонт дороги Н-09 (Мукачево – Львів). Ця траса починається на межі із Закарпаттям і веде до Франківська через Надвірну й Богородчани.

Начальник САД повідомив, що 80,5 % договорів на ремонти доріг в Івано-Франківській області належить фірмі ПБС (як відомо, до неї має стосунок народний депутат Олександр Шевченко, – Ред.), зокрема через те, що система Рrozorro вибирає саме її як переможця тендерів, оскільки фірма часто пропонує найнижчі ціни на виконання робіт.

На зауваження журналістів, що 24 травня було рішення антимонопольного комітету про наявність у тендерах дискримінаційних моментів, Василь Буджак сказав:

«Ми зацікавлені в тому, щоб у торгах брали участь більше компаній, які створюватимуть конкуренцію. Але ми не зацікавлені у підтримці неконкурентоспроможних фірм.

Антимонопольний комітет повідомив, що ми ставимо зависокі вимоги, але тут треба подивитись, що краще: високі вимоги і конкурентоздатні фірми, які мають можливість працювати за європейськими технологіями, чи допускати всіх охочих – нехай тренуються».

Також, за його словами, велике значення має те, що ПБС базується в межах Прикарпаття. Бо, наприклад, фірма «Автомагістраль Південь» має поточний ремонт на дорозі Н-10 (Долина – Івано-Франківськ), але через те, що базується вона в Одеській області та має там значно більші об’єми робіт, то «на наші дороги їм просто не вистачає часу».

На сьогодні кілька доріг обласного значення чекають на нові тендери, адже зараз їхній стан доволі сумний, каже Буджак:

«Там усе ніби готово, і ми сподіваємось, що в цьому році ми їх доробимо».

Також планується перевірка й заміна дорожніх знаків, нова розмітка, поновлення придорожнього огородження. Проте звідки на це все візьмуться гроші, керівник САД конкретно відповісти не зміг.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.