Без категорії

Ростислав Держипільський – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього номера «Репортер» відзначає директора франківського облмуздрамтеатру, режисера Ростислава Держипільського — за несподіване, сміливе і десь навіть трохи дивне рішення поставити у підвалі театру оперу жахів «Гамлет».

Держипільський взявся поставити переклад Юрія Андруховича на музику композиторів Іллі Разумейка та Романа Григоріва. Для більшого жаху додав хор зомбі, акторів поклав у могили, а глядачів запрошує до машинної зали театру — в підвал.

Творці опери обіцяють лякати і вражати. Цього місяця прем’єру покажуть 4-5 і 17 лютого. А 29 березня повезуть до Мистецького Арсеналу в Києві.

Ідея такої постановки, до речі, не є випадковою. Директорка Магдебурзького театру Корнелія Кромбгольц зацікавилася кооперацією з франківським облмуздрамтеатром. Вона є організатором театрального фестивалю у німецькому місті Магдебурзі. Корнелія запропонувала Ростиславу створити новаторську синтетичну постановку. «Гамлета» обрав Держипільський, а Григорів і Разумейко запропонували формат нео-опери.

Здається, що новина про прем’єру з могилами і хором зомбі в машинному залі театру облетіла не лише франківців, а й усіх театралів країни. І є чого. Сама лише локація чого варта. Держипільський каже, що саме підвал надихнув його і композиторів на таку радикальну форму — опера-жах. Режисер передбачає, що вистава стане своєрідною туристичної атракцією міста. Каже, чого вартує лише подорож довгими низькими напівтемними коридорами до театрального підвалу. Ну і сам підвал, впевнений, залишить чимало вражень, не кажучи вже про оперу жахів.

Навіть те, що театр збудований на колишньому цвинтарі, режисер зумів повернути на користь вистави. Каже, таким чином театр воскрешає долі персонажів, які колись жили, повертає їх назад.

«Не треба боятися мертвих, — говорить Держипільський. — Для мене ця вистава — таке очищення театру. Ми добралися до низу і зрозуміли, що тут теж є життя. І це родзинка нашої вистави — коли фактично всі мертві, але разом з тим і живуть».

Поки не відомо, в який бік вразить глядача вистава. Може, будуть і незадоволені, адже Франківськ — досить консервативне місто для шалених експериментів. Поки що Держипільському вдавалися всі його задуми. Отже, шанси є…

Читайте також: Будемо лякати людей. У франківському облмуздрамтеатрі готують прем’єру опери жахів за мотивами «Гамлета»

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні