Соціум

ОСББ ще чекає. МІУК обслуговуватиме багатоповерхівки Франківська, поки люди самі не скажуть: «Годі!»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю 1 липня минає рік, який дала держава співвласникам багатоквартирних будинків, щоб вибрали собі управителя чи об’єдналися в ОСББ. Тим, хто не визначився самостійно, управителя мали призначити через конкурс, щонайменше на один рік. Коли буде той конкурс і як він виглядатиме, невідомо, але в законодавстві про ОСББ — чергові зміни.

osbb

Недавно Верховна Рада прийняла зміни до закону «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку». На прикладі Франківська, закон дозволяє МІУКу обслуговувати багатоповерхівки до завершення конкурсів управителів або до того часу, поки люди самі не скажуть: «Годі!».

Та є проблема в тому, що Кабмін не виписав положення, як має відбуватися той конкурс. А поки нема загальнонаціонального документу, Івано-Франківська міськрада не може проводити конкурс, опираючись на своє, місцеве положення. Бо потім такі варіації легко можна оскаржити в суді й визнати незаконними. Принаймні так стверджує Геннадій Пономаренко, начальник управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міськвиконкому.

«Після 1 липня відбудеться перехід від послуги утримання до управління будинками, — пояснює Пономаренко. — При цьому доки співвласники будинку не створять об’єднання, послуги з утримання здійснюватиме управитель, якого призначатиме після конкурсу місцева влада. Проте ця процедура може тривати 3-6 місяців. Тепер на час, поки мешканці визначатимуться з ОСББ, послуги у багатоквартирних будинках надаватимуть ті виконавці, що й до початку конкурсу. Фактично нічого й не зміниться».

За словами Пономаренка, нові зміни дозволяють співвласникам багатоповерхівок достроково розірвати договір із призначеним на конкурсі управителем у будь-який момент, якщо вони створять ОСББ. Головне — попередити управителя за два місяці до припинення співпраці. Бо раніше власників квартир зобов’язували підписувати договір з призначеним від влади управителем на рік, не менше. Ті, хто живе у житлово-будівельних кооперативах, також не відчують змін, доки не вирішать створити ОСББ.

Скільки будинків у Франківську вже об’єдналися, комунальники точно не знають.

«Чи не щодня у місті співвласники багатоповерхових будинків збираються у дворах, тобто мешканці активізувалися, — каже Геннадій Пономаренко. — Хтось приносить протоколи про визнання управителів, хтось просто хоче отримати більше інформації. МІУК часто проводить паралельні збори, тому люди не завжди розуміють, що відбувається».

Якщо все-таки вирішили створити ОСББ чи переобрати управителя, будьте готові зустрітися з труднощами. За законом, колишній надавач послуг має передати новому управителю проектно-технічну документацію на будинок. Дуже часто її просто немає, але управління житлової політики не бачить у тому великої проблеми. Мовляв, ремонт внутрішніх мереж і так роблять по факту, достатньо лише скласти дефектний акт.

«Ми зобов’язали МІУК виготовити хоча б техпаспорти на будинки. Це величезні гроші, тому розуміємо, що з квартплати зробити документацію неможливо. Гроші шукатимемо з бюджету розвитку — щоб усі будинки мали хоч якийсь документ», — говорить Геннадій Пономаренко.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.