Без категорії

На Прикарпатті рибінспектори знайшли арсенал зброї (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Шукали браконьєрів, а знайшли боєприпаси. На Прикарпатті інспектори рибпатруля випадково виявили схрон зброї, а саме мінометних мін часів Другої Світової війни.

При чому будь-якої миті вони могли здетонувати, інформує Репортер із посиланням на Подробиці. зброї

“Тут видно був спочатку хвостовик оцієї міни, тут видно ще дві гранати, і артилерійський снаряд. Там, глибше, я думаю є ще багато таких предметів”, – кажуть інспектори.

Інспектори рибпатруля показують свою знахідку. Кажуть: на схрон в лісі натрапили випадково.

“Побачили окопи, підійшли ближче, мені цікаво стало я побачив хвостовик з міни. Розгорнув листя – там ще були міни”, – говорить інспектор рибпатруля Тарас Кузьмин.

Всі троє чоловіків з патруля у минулому – учасники бойових дій, тож зі зброєю добре знайомі. Пан Василь припускає, знайдені боєприпаси – мінометні міни часів Першої світової. В цій місцевості у ті роки якраз проходила лінія фронту.

“Дуже небезпечні тим, що це міни Першої світової війни. І вони вже дуже не стабільні, тим що оболонка згнивша, відповідно дуже висока ймовірність детонації”, – додає Кузьмин.

Любомир Стрембіцький, начальник Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області каже, що, снаряди Першої світової війни вони ще начинялися отруйними речовинами – іпритом, синильною кислотою. Ця небезпека набагато більша.

Від місця знахідки до найближчого села – кілометр. Місцеві жителі ходять сюди за грибами.

“Я тут ще гриби збирав кожен рік. На цьому горбику я знаходив гриби, – говорить мешканець села Раківчик Ігор Данищук. – Та тут всюди є. Тут в лісі всюди, ще малим я ходив, і надибав всякі, так що валялося. А тепер це поприростало але є”.

На Прикарпатті лише з початку вересня сапери знешкодили майже півтисячі снарядів минулих воєн. Піротехнікам ледь не щодня доводиться виїжджати на виклики.

“У випадку виявлення небезпечного предмета слід повідомити 101, 102. Не торкатися такого предмету, не переносити з місця на місце, не пробувати робити спроби розібрати, не кидати у багаття. Таку знахідку потрібно огородити і чекати до приїзду спеціалістів”, – каже представник сектору комунікації ДСНС області Світлана Бабушкіна.

Ці поради, кажуть рятувальники, не просто рекомендації, від них залежить життя. Торік, наприклад, 23-річний хлопець з села Маркова знайшов снаряд і намагався його розпиляти. В результаті – боєприпас здетонував і розірвався, хлопець загинув.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.