Без категорії

Людина тижня. Владика Йосафат Мощич

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього тижня «Репортер» відзначає новоспеченого єпископа-помічника від Івано-Франківської єпархії УГКЦ Йосафата Мощича.

Vladyka

У неділю, 3 серпня у селі Крилос (Давній Галич) відбулася ІІІ Всеукраїнська піша проща до чудотворного образу Матері Божої. Родзинкою цьогорічної прощі стала процедура єпископської хіротонії (висвячення єпископа). Її проводив глава УГКЦ Святослав Шевчук разом із владиками.

«Сьогодні владика Йосафат поклав на Божий престол своє життя і через його служіння Господь буде животворити свою Церкву, — сказав Блаженніший Святослав. — Бо завданням єпископа є навчати і проповідувати Євангеліє, освячувати народ Святими Тайнами і скеровувати люд до Бога».

Ще перед прощею, на прес-конференції, протисинкел єпархії УГКЦ отець Олег Каськів заявив, що востаннє в Галичі висвячували на єпископа, напевно, ще в часи короля Данила Галицького.

«Після такого великого періоду, коли Галич і падав, і піднімався, ми знову будемо мати хіротонію, — говорить отець Каськів. — Це таке відновлення історії, зняття того всього поганого пилу, який нашарувався на Галич».

Ну і трошки довідки. Йосафат Мощич народився у містечку Старий Розділ на Львівщині. Навчався в Івано-Франківській духовній семінарії, Папському лютеранському та Салезіанському університетах у Римі.

У 1998 році він став ченцем Місійного Згромадження Святого Апостола Андрія. У 2002 році склав вічні обіти чернечого життя. Був настоятелем Згромадження.

У 2004-2008 роках виконував служіння секретаря у Раді вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя в Україні. Виконував служіння голови місійно-євангелізаційного відділу Івано-Франківської єпархії, синкела у справах мирянських рухів Івано-Франківської єпархії, координатора надзвичайного та делегованого служіння у справах екзорцизму та молитов особливого призначення Івано-Франківської єпархії.

27 травня цього року у Ватикані Папа Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ отця Йосафата Мощича єпископом-помічником Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні