Без категорії

Франківський клуб «Ураган» будує дитячу академію футболу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цьогоріч народний футбольний клуб «Ураган» зробив черговий крок у розвитку — почав перебудовувати свої дитячо-юнацькі секції у повноцінну академію. Що ж воно означає конкретніше, «Репортеру» розповів керівник цього напрямку в клубі Володимир Слободян.

urag (1)

З малого до великого

Основна суть «ураганівської» академії — створити такі умови для дітей, щоб вони могли розвиватись у спорті, обовязково отримуючи від цього задоволення. У клубі вважають, що виховати успішного спортсмена з-під палки неможливо. Дитина має почуватися вільно, лише тоді можливий її розвиток у спорті.

Наразі «Ураган» має 10 вікових груп дітей від чотирьох до 14 років.

«Цьогоріч кількість груп збільшилася, — розповідає Володимир Слободян. — Якщо раніше в нас були обєднані вікові категорії, то нині всіх розбиваємо окремо. Наймолодші вихованці — 4-5 років — є експериментальним напрямком. Ми розуміли, що діти такого віку вже цікавляться футболом, а от як із ними працювати та чого очікувати — серйозне питання. Вже скажу, що експеримент вдався — видно, що цікаво і дітям, і батькам. Тому замість запланованих двох груп віком чотири і пять років ми набрали удвічі більше — дві по дві, тобто чотири групи. Хотіли залучити й дівчаток, але цього року не вдалося. Як на мене, дівчата в цьому віці ще не готові займатися футболом, мабуть, треба залучати старших — 6-7-річних. Тож наступного року будемо пробувати далі».

urag (2)

Найвищий щабель академії — команда «Ураган-2», так звана перехідна зона між дитячо-юнацькими групами та основною командою — виступає в чемпіонаті області. Крім того, за словами Слободяна, потрібна ще одна команда — «Ураган-3». Ця мала б виступати у першості міста або області. І саме в цій команді можна задіяти дітей 15-16 років.

Рік тому НФК «Ураган» вирішив займатися не лише футзалом, а й футболом.

«У Франківську є пять спортшкіл з напрямком «футбол» і це велика конкуренція, — каже Володимир Слободян. — Тому наші умови мають бути кращими. У футболі більше бігають, у футзалі більше працюють з мячем. Поєднання цих двох видів має дати дуже добрий ефект. Тож до певного віку заняття футболом і футзалом у дітей чергуватимуться. А в майбутньому є бачення, що спеціалізація — або футзал, або футбол — буде з 12 років».

urag (3)
Володимир Слободян з юними вихованцями академії

 

Доросла гра

Цього року вихованці академії змогли перевірити свої вміння на практиці — у чемпіонаті України з футзалу серед юнаків. Причому одразу трьома командами: 2002-го, 2003-го та 2005-го років народження.

«Сезон для академії взагалі видався експериментальним, — говорить Слободян. — Це стосується й участі в чемпіонаті. Для нас це колосальний досвід, адже, найперше, дотриманий цикл — тиждень діти тренуються, а на вихідні можуть реалізувати всі напрацювання у грі. А, по-друге, вони сповна відчувають себе дорослими спортсменами, які грають і вдома, і на виїзді. Обовяково хочу подякувати дітям за те, що гідно представляють клуб на змаганнях, батькам — за вагому підтримку, та, звісно, керівництву НФК «Ураган» за активну позицію і розуміння».

Як каже Володимир Слободян, «ураганівці» 2002-го року змагання вже завершили. Виступили вони не надто вдало, але тут слід врахувати, що суперники були на рік старші.

«Команда не розкрила потенціал, вони можуть значно більше, — коментує Слободян. — Можливо, десь зіграв психологічний чинник, що вони грають проти старших. Але деякі ігри діти провели на дуже високому рівні, демонстрували змістовну, дорослу гру.

Команда 2003-го року стартувала важкувато, але потім знайшла свою гру і завершила змагання у Західній конференції на першому місці з великим відривом від суперників. Скоро вони їдуть на фінал до Одеської області».

А група 2005-го року — добре сформована команда, і діти там з характером — не лише вдало виступила на першому етапі змагань, а й зуміла вже здобути Кубок Україні у цій віковій групі.

Європа чекає

«У розбудові академії ми звертаємося до досвіду найкращих європейських клубів, — продовжує Володимир Слободян. — Шукаємо перспективи розвитку, знайомимося з їхньою роботою. Не нехтуємо і європейськими турнірами. Вже на це літо у нас є кілька запрошень. Зараз разом з батьками опрацьовуємо пропозиції, радимось. Якщо все буде добре, то поїдемо на футбольний фестиваль до Іспанії, а можливо, ще й до Польщі».

А поки академія продовжує працювати у звичному режимі. Правда, цьогоріч діти навчатимуться довше, ніж зазвичай.

«Щоб не втрачати цікавість дітей до занять, ми вирішили займатися і влітку, тож на канікули вони підуть тільки з середини липня», — підсумовує Слободян.

Можливість займатися влітку зявилася завдяки власним майданчикам у Пасічній, які відкрились у жовтні минулого року. Адже раніше клуб не мав належних умов для занять на повітрі. Два майданчики зі штучною травою та один із піском дозволяють одночасно займатися до пяти команд.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.