Авто

Двигун буває невдалим. Поради і застереження при виборі авто

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На авторинку чи то в гаражах не раз доводиться чути суперечки водіїв: яка марка добра, взагалі чи просто для наших доріг, а яку краще оминати сотою дорогою.

Двигуни

Хтось наполегливо стверджує, що придбав таку модель, наприклад Volkswagen, і горя не знав. Лише міняв «масла-фільтра», а потім і продав дуже вдало. Натомість його опонент у дискусії доводить протилежне: автівка — непотріб, у конструкторів руки росли з відомого місця, а «люди ведуться» тільки завдяки рекламі.

Та нерідко виявляється, що всі протиріччя в поглядах криються навіть не в моделі, а в інстальованому на неї двигуні.

Якщо вже заговорили про Volkswagen Group, то візьмемо за приклад вельми популярний у нас Passat. Один водій придбав такий автомобіль з дизельним мотором 2.0 а інший — 2.5 TDI. І тепер один спустошує гаманець на ремонт, а інший драйвує без проблем.

Тому, незважаючи на загалом хорошу репутацію концерну VAG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, Lamborghini, Bugatti) мусимо застерегти майбутніх автовласників від придбання вподобаної моделі з такими двигунами, або ж, як мінімум добряче продіагностувати мотор, щоб убезпечитись від зайвих витрат.

Наразі достовірна інформація стосується трьох двигунів від VAG.

 

2.5TDI

Встановлювався на Audi (A4, A6, A8), VW Passat, Skoda Superb.

Робочі характеристики цього двигуна — перфектні. Потужний, великий крутний момент, культура роботи та приємні? як на немалий об’єм, витрати пального.

Недоліки криються у паливному насосі високого тиску й розподільчих валах.

Інженери Volkswagen взялися за доопрацювання, і в 2001 році вирішили проблему з насосом, а в 2004-му — з розподільчими валами.

Тому стосовно цього мотора можна сказати таке: не бажаний з 1997-го по 2004 рік випуску, а з 2004 року до закінчення виробництва у 2008-му можна обирати сміливо.

 2.0TDI

Встановлювався на Volkswagen (Golf, Jetta, Passat, Touran, Sharan), Audi (A3, A4, A6), Skoda Superb, Seat (Leon, Altea, Toledo).

Прийшовши на зміну 1.9TDI, який прославився своєю невибагливістю та надійністю, цей мотор свого часу добряче зіпсував репутацію автовиробнику. І зараз він частий гість на прийомі у мотористів через відмови маслонасоса, насос-форсунок, приводу газорозподільного механізму, тріщини на головці блоку циліндрів тощо.

І тільки версія 2007 року 2.0 TDI з системою Common Rail усунула ці проблеми.

Тому радимо обійти стороною автомобіль з таким двигуном, випущеним з 2003 по 2007 рік. А от після 2007 року 2.0 TDI CR можна брати спокійно.

Бензиновий двигун 1.4 TSI/TFSI

Застосовується у сегментах B, C і D з 2006 року.

На моделях Audi (A1, A3), Seat (Ibiza, Toledo, Leon, Altea, Alhambra), Skoda (Rapid, Octavia, Yeti, Superb), VW (Polo, Golf, Touran, Tiguan, Scirocco, Jetta, Passat, CC, Sharan).

Загалом цього двигуна є вісім модифікацій — від 122 до 185 к.с.

Двигуни від 140 к.с., крім турбіни, додатково обладнані механічним компресором, насамперед — задля усунення «турбоями».

От щойно чуєш — «не рекомендується залишати авто під нахилом на передачі без ручного гальма задля уникнення можливого проскакування зуба ланцюга ГРМ» — одразу розумієш, що конструкція недолуга.

Та українці мають непереборну властивість усе вимірювати в грошах (тобто подешевше придбати), помножену на наївне переконання, що «от мене це омине». Саме тому мотор об’ємом лише 1.4 вабить можливістю дешево розмитнити та мало заправляти. А потім йойкають та бідкаються на себе та німців…

Навіть не зважаючи на здобуті нагороди (екологія, малий розхід, технологія) мотористи VAG цього разу не впоралися з проблемами надійності, принаймні на початках.

Двигуну 1.4 TSI потужністю 140-170 к. с. з подвійним надувом властиво розтягування ланцюга, є проблеми з натягувачем і електромагнітною муфтою компресора. І це ще далеко не все.

122-сильна версія турбомотора — також не ідеальна. Є слабкі місця — ланцюг, натягувач — притаманні  проблеми з системою впорскування.

Тому не радимо обирати автомобіль з таким двигуном, випущеним до 2010 року.

А от у 2010-му інженери, нарешті, зробили суттєву модернізацію. Ланцюг замінили на ремінь, вдосконалили натягувач у газорозподільному механізмі.

У 2013 році мотор отримав систему COD (Cylinder-On-Demand), що відключає два циліндра при їзді без навантаження.

________________________________________

Звісно, разом із цим ми не можемо стверджувати, що інші мотори безвідмовні, але згаданих тут краще уникати. При цьому не менш важливі умови експлуатації автомобіля, дотримання інтервалів регламентних робіт, рекомендації автовиробника. І це необхідно добряче пам’ятати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.