Без категорії

Діти грають по-дорослому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дитячо-юнацька футбольна ліга (ДЮФЛУ) є одним із наймасовіших змагань в Україні у цій віковій категорії. По суті це своєрідний трамплін у великий спорт. Гранди українського футболу щороку через матчі ДЮФЛУ переглядають потенційних новачків для своїх команд. Приємно, що дитячо-юнацькі спортшколи Івано-Франківщини незмінно беруть участь у цих змаганнях.

Дюфл 3

Свого часу через систему спорт­шкіл у великий футбол потрапило чимало відомих професійних футболістів Прикарпаття. Так, за івано-франківську ДЮСШ-3 виступали Петро Шотурма, Ігор Худоб’як, Ярослав Годзюр, Іван Ципердюк, а у складі «ВПУ-21» (Івано-Франківськ) грали Іван Щеглюк та Ігор Гребінський. І цей перелік можна продовжувати.

Цього сезону нашу область представляють івано-франківські СДЮШОР «Прикарпаття», «ДЮСШ-3», «Ніка», а також галицький «Енергетик-ДЮСШ». На сьогодні більшість учасників змагань уже встигли зіграти по два матчі.

Змагання ДЮФЛУ проходять у двох лігах – Вищій та Першій. У Вищій лізі команди змагатимуться у чотирьох вікових категоріях (U-14, U-15, U-16 та U-17), а в Першій – у двох (U-15 та U-17). Команди Івано-Франківщини традиційно виступають у четвертій, фактично – західній групі.

Дюфл4

СДЮШОР «Прикарпаття» у Вищій лізі змагається із львівськими командами «Карпати», «УФК-Карпати» та ФК «Львів», ужгородською СДЮСШОР, чернівецькою ФК «Буковина», «BRW-BIK» з Володимира-Волинського, моршинською ФК «Скала», а також двома новачками – «Говерлою» з Ужгорода та тернопільською «ДЮСШ». Завдання-мінімум для спортивної школи на сезон – зберегти прописку в елітному дивізіоні. Після двох турів іванофранківцям вдалося здобути лише одну перемогу у восьми матчах (на вихідних підопічні Анатолія Редушка, які виступають у віковій категорії U-16, здолали на виїзді своїх однолітків із ужгородської СДЮШОР).

Свої домашні матчі школа олімпійського резерву проводить на центральному стадіоні області – «Рух». Уже найближчої суботи «Прикарпаття» прийматиме традиційно сильного суперника – «BRW-BIK» із Володимира-Волинського (у вікових категоріях U-14 та U-16) та на виїзді зіграє із ужгородською СДЮСШОР (у вікових категоріях U-15 та U-17).

У Першій лізі ДЮФЛУ Прикарпаття івано-франківські ДЮСШ-3, «Ніка» та «Енергетик-ДЮСШ» (Галич). Окрім них, у західній групі змагатимуться львівські «Галичина», «Опір», СДЮШОР-4, «Покрова», новояворівський ФК «Янтарний» і тернопільська ­ОДДЮСШ «Колос».

ДЮФЛ

Команда «Енергетик-ДЮСШ» є новачком турніру та сформована на базі дитячо-юнацьких команд бурштинського «Енергетика» і ДЮФК «Юніор» із Івано-Франківська. До речі, саме новачки із Бурштина першими зі спортивних шкіл Прикарпаття спромоглися створити власний веб-ресурс (energetyk-fk.at.ua). Звичайно, він лише розпочав роботу і авторам проекту ще доведеться багато попрацювати над ним, але перший крок уже зроб­лено – можна дізнатися оперативну інформацію про виступи команди. Бурштинці вже здобули дебютну перемогу в турнірі, обігравши сусідів із івано-франківської ДЮСШ-3.

Один зі старожилів змагань – вже згадана ДЮСШ-3, яка незмінно бере участь в турнірі ДЮФЛУ з 2004 року – надзвичайно вдало стартувала в молодшій віковій групі (U-15). Звичайно, перемоги в Бурштині та над командою із Новояворівська варто сприймати як своєрідну обов’язкову програму, але успішний старт покладено. А от у старшій віковій категорії (U-17) поки що не все так добре – ДЮСШ-3 зазнала двох поразок.

Найуспішніше із наших представників стартували юні футболісти івано-франківської «Ніки». Перед командами школи стоїть завдання зайняти перше місце в групі, а тому здобуття трьох перемог у чотирьох стартових іграх (із львівськими ФК «Опір» та «Галичина») вселяє надію на успішний виступ команди.

Ось так коротко про старт команд Прикарпаття. З ким доведеться зустрітися СДЮШОР «Прикарпаття», «Ніка», ДЮСШ-3 та «Енергетик-ДЮСШ» у найближчих матчах чемпіонату 27 вересня, дивіться у таблиці.

Вища ліга. 3 тур. 27 вересня (субота)

U-14, U-16. Початок матчів о 12:00 та 14:00.
СДЮШОР «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) — «BRW-BIK» (Володимир-Волинський)

U-15, U-17
СДЮСШОР (Ужгород) — СДЮШОР «Прикарпаття» (Івано-Франківськ)

Перша ліга. 3 тур. 27 вересня (субота)

U-15, U-17. Початок матчів о 12:00 та 14:00.

«Енергетик-ДЮСШ» (Галич) — ФК «Опір» (Львів)
ОДДЮСШ «Колос» (Тернопіль) — ДЮСШ-3 (Івано-Франківськ)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні