Держпродспоживслужбою Івано-Франківської області продовжується виконання регіональної цільової Програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування».
Станом на 1 грудня відібрано для досліджень харчові продукти в 338 закладах (із 669 шкільних навчальних та 295 дошкільних дитячих закладів, що діють на Прикарпатті і в яких організовано харчування близько 400 тисяч дітей), інформує управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
А саме:
– у 240 школах здійснено відбір 843 зразків харчових продуктів 239 постачальників.
За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 38 зразків харчових продуктів (м’ясо – 3, м’ясопродукти – 2, молоко – 1, сир твердий – 4, масло солодковершкове – 19, овочі – 14, олія – 1, риба морожена – 6) у Богородчанському, Верховинському, Городенківському, Долинському, Калуському, Надвірнянському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому, Тисменицькому районах, м. Івано-Франківську, м. Яремче не відповідали вимогам нормативної документації, що складає 4,5% від досліджених;
– у 98 дитячих садках здійснено відбір 340 зразків харчових продуктів 110 постачальників.
За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 12 зразків харчових продуктів (сир твердий – 2, масло солодковершкове – 6, овочі – 4) у Верховинському, Галицькому, Коломийському, Рогатинському районах та м. Івано-Франківську не відповідали вимогам нормативної документації, що складає 3,5% від досліджених.
За наслідками проведеної роботи:
- Постачальниками змінено виробників: масла – 10, сиру – 4, овочів – 5.
- Проведено позапланових заходів контролю – 25, складено актів – 25, складено приписів – 16, надано рекомендацій – 25.
- За результатами проведених заходів державного контролю змінено 6 постачальників.
- Зупинено обіг 570,8 кг невідповідних харчових продуктів, в тому числі 503,3 кг – в школах та 67,5 кг – в ДНЗ.
- Надіслано 81 рекомендаційний лист керівникам закладів, 59 листів-повідомлень в управління освіти, 59 – в РДА та ОТГ, 51 лист – постачальникам. Підготовлено 13 листів про невідповідність продукції виробників в інші області.
Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.
- Надано рекомендації щодо зміни передбачуваного використання та заміни на відповідну овочеву продукцію 14 виробникам овочів.
- Надані рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів із забезпечення харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.
Comments are closed.