Соціум

Чому LED-лампи вважаються найкращими

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
ЛЕД-лампочки заслужили право займати бути на Олімпі цілим рядом технічних переваг і нововведень. Однак для того, щоб усвідомити їх суть, недостатньо просто сухо перерахувати набір технічних характеристик у відриві від режиму експлуатації виробів.

Точно так же не можна вибрати переможця, якщо не знати можливостей інших учасників. Тому LED-лампи прийнято завжди порівнювати з двома іншими типами, один з яких виступає еталоном, а інший аналогом (моделі розжарювання і так звані, «енергозберігаючі лампочки», відповідно).

Світлодіодні лампи пройшли тернистий шлях від нової і нікому не потрібної технології до найкращого рішення в освітленні менше, ніж за десять років. Їх сучасна історія почалася на початку двохтисячних років, а вже з 2012-го почалася експансія напівпровідників по всьому світу. Сьогодні даний тип освітлювальних приладів усіма експертами беззаперечно і однозначно визнається найкращим.

Відмінності ЛЕД-ламп від інших типів

У нинішніх покупців бажання купити світлодіодні лампи майже завжди долає тягу до традиційних моделей розжарювання, оскільки досвід використання напівпровідникових виробів підказує людям шлях до правильного господарювання. LED-елементи чітко демонструють цілий ряд переваг, на які інші типи освітлювальних рішень не можуть бути здатні хоча б з суто конструкційних причин.

Світлодіодні лампочки замислювалися як джерела світла з високим світловим потоком при малому енергоспоживанні, і сьогодні ця концепція повністю реалізована. Стоваттну лампу розжарювання з легкістю замінює напівпровідникова зі споживаної потужності в 10-12 Вт (в залежності від фірми-виробника). При цьому світло виходить чистішим і рівномірним, а мерехтіння практично виключені (принаймні, частоту таких змін неможливо розрізнити людським оком, а тому вони не діють на психіку гнітюче).

ЛЕД-лампи не мають чутливості до перепадів вольтажа в мережі живлення. Вони не знижують і не підвищують яскравість при скачках напруги, як це роблять енергозберігаючі моделі, і не ризикують вибухнути, як вироби з вольфрамовою ниткою, розкидавши навколо себе осколки. Більш того, зміни в параметрах електроструму навіть жодним чином не знижують експлуатаційний ресурс самих світлодіодів.

Світлодіодні LED-лампочки взагалі на багато порядків безпечніше всіх своїх попередників. Вони позбавлені скляної колби, не здатні вибухати при навантаженнях і виготовляються без застосування отруйних речовин. Більш того, на відміну від тих самих енергозберігаючих моделей, ЛЕД-моделі не містять всередині колб ні ртуті, ні навіть інертних газів. Таким чином, вони не засмічують навколишнє середовище і не потребують особливих умов утилізації.

Не можна не сказати і про те, що термін служби напівпровідникових виробів взагалі не можна порівняти з аналогами. У той час, як світлодіодні ЛЕД-лампи навіть не найвищої якості здатні працювати понад 10 тисяч годин, а фірмові вироби – не менше 25-30 тисяч годин, енергозберігаючі можуть похвалитися результатом в 5-7 тисяч, а моделі розжарювання і зовсім розраховані на 1 тисячу годин. При цьому за час служби і лампи розжарювання і «економки» поступово тьмяніють і іноді навіть починають серйозно провалюватися по яскравості, знижуючи реальний світловий потік майже на третину до половини паспортного терміну служби. А ось світлодіоди при нормальній експлуатації деградують дуже повільно, і при гарному охолодженні починають поступово втрачати яскравість лише при досягненні зазначеної вище мінімальної межі.

Наостанок можна було б сказати ще кілька слів про різноманітність колірних температур, стійкості виробів до умов навколишнього, однак більш ємно про це розповість вітрина на профільному сайті інтернет-магазину. Тут кожен покупець знайде вичерпну інформацію про кожну світлодіодну лампочку і зможе самостійно порівняти її технічні характеристики з аналогами будь-якого конструктивного типу.

Джерело: 5watt.ua

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.