Микола Волков Після чотирьох років перерви київська «Оболонь» повертається до найвищого дивізіону. За два тури до кінця сезону у Першій лізі «пивовари» разом із ужгородським «Закарпаттям» гарантували собі право на підвищення у класі.
Третя столична
Три роки підряд «пивовари» постійно займали третю лінійку турнірної таблиці першого дивізіону. На фініші їм не вистачало крихти, поки, нарешті, наполег-ливість не взяла своє. Як часто говорять, стабільність – ознака класу, і за цим показником столична «Оболонь», напевне, більше за інших заслужила дорогоцінну путівку. Ця команда разом з київськими «Арсеналом» та «Динамо» стала третім столичним клубом у Прем’єр лізі.
Та разом з оптимізмом «пивоварам» у міжсезоння доведеться добре посушити голови над питанням підсилення команди. Адже нікому не хочеться після підвищення одразу повертатися назад.
«Закарпаття» сподівається на оренду
Разом з «Оболонню» до «вишки» пробився і колектив Михайла Іваниці. Ужгородському «Закарпаттю», на відміну від столичних колег, для повернення на найвищий рівень знадобив-я лише один сезон. Попри це, у клуба теж не все гладко. Команда досі не повернула собі право грати у рідному Ужгороді на стадіоні «Авангард». Як нещодавно заявив президент клубу Олег Мукомел, клуб наразі підписав договір про співпрацю з Чопським відділенням Львівської залізниці. Планується, що стадіон Чопа стане своєрідною базою для дублюючого складу команди.
Одним зі способів підсилення команди керівництво бачить оренду гравців, які у сильніших клубах сидять у глибокому запасі.
Невдахи Прем’єр ліги
На відміну від Києва, Львів та Харків зменшили своє представ-ництво у Прем’єр лізі. Зайняв-ши передостанню 15 сходинку, першість покинув ФК «Львів». До клубів Першої ліги у наступному сезоні приєднається також ФК «Харків».
Якби львівська команда виграла хоча б на один матч більше, то змогла б за різницею забитих-пропущених обігнати у турнірці маріупольський «Іллічівець», захист якого за підсумками сезону виявився найгіршим (54 пропущених м’ячі).
На цьому фоні харківська команда виглядає безнадійним аутсайдером. Підопічні Михайла Стельмаха спромоглися виграти тільки двічі: це були перемоги 7 березня вдома над донецьким «Металургом» та 4 квітня у Львові над «Карпатами».
Прикарпатцям пощастило
Що ж до невдах Першої ліги, то понижатися у класі цього сезону ніхто не буде. Усі найслабші (у матеріальному плані) знялися по ходу першості. Тому командам нашої області, які вже більше півроку борсаються на дні першості, чужа біда виявилась на руку.
Попри таку безпечну перспективу, місцеві футболісти не збираються «зливати» матчі, які залишилися.
У 33 турі наші краяни проводили свої матчі перед рідними вболівальниками на домашніх стадіонах. «Прикарпаття» приймало охтирський «Нафтовик-Укрнафту». Хлопці Миколи Пристая цілком могли вигравати поєдинок. На 47‑й хвилині рахунок відкрив Іван Щеглюк. Але святкувати перемогу іванофранківцям не дав суддя, який на 87‑й хвилині призначив у ворота господарів пенальті. З позначки не промахнувся Андрій Кікоть. В результаті – нічия 1:1.
Серйозний суперник приїхав до Бурштина на останній у сезоні домашній матч «Енергетика». Столичний «Динамо-2» перед цим виїздом набрав хорошої ходи, відсвяткувавши три перемоги поспіль. У долю цього поєдинку знову втрутилася футбольна Феміда. Вже у дебюті матчу воротар динамівського дублю діставав м’яч з сітки воріт – пенальті реалізував Сергій Чапко. На 27‑й хвилині трибуни аплодували рішенню судді. Знову пенальті, і знову Чапко, 21‑річний півзахисник не схибив і цього разу – 2:0. Це виявився остаточний рахунок зустрічі.
Після цих матчів «Енергетик» та «Прикарпаття» мають у своєму активі по 28 очок та посідають відповідно 15 та 16 місця. Наступний тур відбудеться 14 червня. «Прикарпаття» поїде у гості до «Закарпаття», а «Енергетик» – до «ІгроСервісу».
Перша ліга. 33 тур. Результати: Севастополь – Оболонь 1:4, Волинь – Олександрія 2:1, Кримтеплиця – Сталь 2:0, Дністер – ІгроСервіс 3:0, Енергетик – Динамо-2 2:0, Геліос – Десна 3:1, Фенікс-Іллічівець – Закарпаття 1:2, Прикарпаття – Нафтовик-Укрнафта 1:1.
Підсумки Прем’єр ліги 08‑09
Офіційні номінації першості:
Кращий тренер – Мірча Луческу, «Шахтар»
Кращий футболіст – Даріо Срна, «Шахтар»
Кращий арбітр – Андрій Шандор (Львів)
Чесна гра – «Динамо»
Трійка бомбардирів:
Олександр Ковпак, «Таврія» – 17
Олександр Алієв, «Динамо» – 13
Ісмаєль Бангура, «Динамо» – 13
Лідери статистики:
Найрезультативніша команда – «Динамо» (71 гол)
Найнадійніша оборона – «Шахтар» (16 пропущених м’ячів)
Антилідери:
Забиті голи – «Харків» (19)
Пропущені голи – «Іллічівець» (54)
Середня відвідуваність домашніх матчів:
1. «Шахтар» – 13 730
16. «Арсенал» (Київ) – 4 318
Comments are closed.