Саме цього тижня у школах лунають останні дзвоники для випускників. Уже позаду екзаменаційні роботи, а шкільні атестати скоро будуть на руках. Попереду ключове випробування для тих, хто планує поступати до вищих навчальних закладів, – зовнішнє незалежне оцінювання.
«Усім учасникам тестування вже давним-давно розіслані запрошення, де вказано дату тестування та адресу пункту, – розповідає директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук (ІФРЦОЯ). – Цього року на Прикарпатті здавати ЗНО намірилися близько 12 тисяч осіб».
Фаворити серед предметів – українська мова та література (що є обов’язковим тестом), математика, біологія й географія.
Щодо ж до цьогорічного нововведення Міносвіти – перекладу тестів іноземною мовою за бажанням учасника ЗНО, Томенчук каже: «У нас людей, які забажали перекладених тестів, дуже мало – кілька десятків осіб і тільки російською».
Підготовка самого центру до ЗНО – на завершальному етапі, запевняє його директор. Зараз якраз проводиться тест-контроль знань персоналу, який працюватиме в аудиторіях. «Це не є обов’язковим, – розповідає директор ІФРЦОЯ. – Однак наш центр таке робить – єдиний в Україні. Тобто люди мають скласти тести на знання процедури. Комп’ютер вираховує результат і вже за ними вирішують – пускати людину в аудиторію чи ні».
Також центр активно запрошує до співпраці громадських спостерігачів. «Чекаємо на всіх охочих прийти на пункти тестування і бути свідками організації процесу, – пояснює Богдан Томенчук. – Щоправда, зробити це можна тільки під гарантію громадських організацій чи редакцій газет. Ми мусимо знати, хто до нас іде і під чию відповідальність. Бо можуть і неадекватні люди попастися». До речі, кожен пункт тестування готовий прийняти близько 40 громадських спостерігачів.
Активна участь громадськості у проведенні ЗНО – важливий момент. Адже від того, як пройде цьогорічне незалежне оцінювання, можливо, залежатиме його доля у наступних роках.
«Ми завжди тримали дуже високу планку і зараз її тримаємо, – запевняє Богдан Томенчук. – Кожна якісна річ завжди важлива для майбутнього. Нам треба утримати той рівень довіри, який був у суспільства до ЗНО. А він був величезним – такий же, як рівень довіри до церкви».
Comments are closed.