Спорт

Веслування загартовує

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За досягненнями своїх спортсменів обласна федерація веслування сьогодні є найкращою на Прикарпатті. Її секції працюють у Коломиї, Долині, Бурштині. Нині центром веслування є івано-франківське міське озеро. Саме тут з 2000 року працює спортивний клуб «Альбатрос».

Чемпіонат світу 2013 року. Михайло Мандзюк – бронзовий призер в заїзді каное-двійок, Людмила Лузан – бронзовий призер у каное-одиночках

Територія та приміщення «Альбатросу» на березі міського озера сьогодні у зразковому стані. Все акуратно огороджено, доріжки вимощені плиткою, навколо росте травичка, кущі. Всередині – тренажери, стелажі з човнами. Тренер Сергій Батомункоєв згадує, що ще недавно усе було знач­но сумніше.

«Я у веслуванні з кінця 1960-х, займався весь час тут, на озері, – говорить він. – Коли у 1990-х роках тут усе занепало, до мене додому прийшов мій вихованець Віктор Вінтоняк і запропонував відновлювати цю справу. Мені тоді вже було 50 років, починати все з нуля було трохи страшно. Але зараз тут працює хороший тренерський колектив, займаються дітки-початківці та успішні спортсмени». Віктор Вінтоняк, майстер спорту СРСР, чемпіон України та призер всесоюзних змагань, а нині успішний підприємець, очолює СК «Альбатрос» із часу його заснування у 2000 році.

Спортсмени «Альбатросу» тренуються цілий рік. Коли взимку озеро в Івано-Франківську замерзає, вони їдуть до Бурштина та займаються на водосховищі місцевої ТЕС. «Раніше Бурштин був зимовою базою підготовки для гребців з усього СРСР, – згадує Віктор Вінтоняк. – Звісно, зараз рівень там слабенький, та ми продовжуємо взимку займатися. Зимові тренування дуже корисні спортсменам – окрім підтримки форми, це закаляє тіло і дух, робить людину витривалішою».

Однією з кращих вихованок клубу є Людмила Лузан, 17-річна студентка Коледжу фізвиховання. Вона прийшла у веслування зі спортивної гімнастики, де дій­шла до майстра спорту. Зараз дівчина є лідером в українському жіночому каное. Тренується двічі на день, за одне заняття може долати по 8-10 км. «Звісно, спочатку було тяжко, особливо взимку, коли дуже мерзли руки, – каже Людмила. – Найважче було навчитися тримати рівновагу в каное, човен хитався, я падала у воду, було холодно, неприємно, але без того ніяк. Врешті-решт, навчилася, почалися змагання, прийшли перші перемоги, і я залишилася тут».

Цього року Людмила Лузан візьме участь у других Юнацьких Олімпійських іграх, а з часом, може, й проб’ється на дорослу Олімпіаду. Вже зараз відомо, що у програмі ігор в Токіо 2020 року буде й жіноче каное.

У каное Віктор Вінтоняк та Микола Періг. Кілька разів на тиждень о 6:30 ранку керівник «Альбатросу» починає свій день із півгодинного запливу на міському озері

«Мало який клуб може похвалитися трьома майстрами спорту міжнародного класу, а в нас вони є, – говорить Вінтоняк.Крім спортсменів, маємо три дитячі групи, постійно проводимо селекцію, за сезон проглядаємо понад сотню діток. Звісно, частина з них йде з веслування, але все одно часто-густо знаходить себе в іншому виді спорту. А частина дітей стає хорошими спортсменами. Веслування – дуже корисне, воно зміцнює серцево-судинну систему, хребет, руки, ноги. Запрошуємо всіх батьків приводити своїх діток на наші тренування!».

До теми

Набір дітей в «Альбатросі» проводять двічі на рік – у травні й вересні. Найкраще займатися веслуванням з 9-10 років. Заняття в клубі – безкоштовні. Усе, що потрібно дітям, – спортивний костюм, рушник і змінний одяг. Влітку тут влаштовують дитячий табір, де діти мають харчування, дворазові тренування, прогулянки містом. Знову ж таки, усе безкоштовно.

Тренування відбуваються двічі на день, вранці з 9 до 12 години, вечері – з 16 до 18 години. Адреса клубу – вул. Гетьмана Мазепи, 100 Б.

Гордість СК «Альбатрос»

Микола Періг, майстер спорту України, чемпіон і срібний призер чемпіонату Європи серед молоді U-23 2006 року;

Лідія Гунько, майстер спорту України, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорок 2011 року;

Наталія Жилюк, майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату Європи 2012 року;

Михайло Мандзюк, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи 2012 року, срібний призер чемпіонату Європи 2013, бронзовий призер чемпіонату світу 2013;

Людмила Лузан, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи 2013 року, бронзовий призер чемпіонату світу 2013.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.