Без категорії

В Аргентині переможуть наші

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 4 до 21 лютого Роман Вірастюк, начальник управління спорту Івано-Франківської ОДА, перебуває у столиці Аргентини Буенос-Айресі як учасник телепроекту «Битва українських міст» (БУМ) від телеканалу «Інтер». Напередодні його від’їзду «Репортер» спілкувався з відомим спортсменом про проект, умови участі, сподівання.

Окрім Вірастюка, Івано-Франківськ представляє команда з чотирьох учасників на чолі з капітаном команди Людмилою Блонською. Вона – чемпіонка світу в багатоборстві, призер чемпіонатів Європи.

Учасниками проекту є 26 міст з усієї України. За словами Вірастюка, його запросили як співведучого і фахівця зі швидкісних видів спорту, оскільки, власне, змагатися він наразі не може – недавно переніс операцію на серце. «Також їх цікавила людина, що державною мовою зможе коментувати гру, і має досвід роботи, як капітан команди», – каже Роман Вірастюк.

За його словами, якщо команда в першому турі вилітає, то пакує валізи і «валить» додому. «Є сподівання, що це не про нас. Аби пройти всі випробування, треба бути добре підготовленим, універсальним солдатом. Зуміти перескочити з рухомої платформи, наприклад, – розповідає Вірастюк. – Якщо схибив, одразу злітаєш у басейн чи багнюку. Щоби спортсмена відібрали на участь у таких змаганнях, мають бути систематичні заняття не менше, як упродовж п’яти років, а то й більше.

Від нашого міста з групи мого тренера поїхав Назар Павлів, який штовхає ядро на рівні майстра спорту. У нас тренування серйозні: бігаємо від трьох до шести кілометрів, стрибаємо».

Вболівати за наших в Арген­тині буде українська діаспора, якої там чимало. «Дуже хочу організувати творчу зустріч з українськими аргентинцями, – поділився планами відпочинкової програми Роман Вірастюк. – Везу для них свої вірші на патріотичну тематику. Франківці будуть виходити під наш гімн. Ми всі їдемо з ціллю показати, що ми чогось варті. І, вважаю, ця боротьба – не війна, а здорова конкуренція».

Словом, аби перемогти, треба проявити патріотизм. А оскільки суперниками за умовами гри будуть українці, то відвойовувати кращість свого регіону нашим спортсменам доведеться, мабуть, у важкій боротьбі.

Що ж, тримаємо кулаки і чекаємо телеверсії. На якій позиції наша команда, ви зможете дізнатися на сайті газети і в наступних номерах «Репортера».