Спорт

Тайбоксери болю не бояться

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з тайського боксу Кубок Карпат. Попри те, що порівняно з попередніми роками кількість учасників була значно меншою, у рингу вирували пристрасті.

У тайському боксі дозволені удари руками, ногами, колінами й ліктями

Кубок Карпат відбувається в Івано-Франківську вже втретє. «Через нинішні події в Україні на наші змагання зібралися спортсмени лише Західної України, – говорить Святослав Лотоцький, віце-президент обласної федерації тайського боксу. – Це Хмельницька, Рівненська, Волинська, Тернопільська, Львівська області, а ще наші друзі з Києва. Та все одно для спортсменів це є своєрідна «обкатка», вони загартовуються і набувають досвіду».

Прикарпаття представили три команди спортивних клубів Івано-Франківська, Калуша й Бурштина. Як каже Лотоцький, коли у 2000 році заснували обласну федерацію тайського боксу, на Прикарпатті був лише один спортклуб. Нині їх уже п’ять.

Жорсткий тайський бокс приваблює і дівчат. У рингу вони не шкодують одна одну. «На вигляд дівчата тендітні, але б’ються вони часом сильніше за чоловіків, – говорить Святослав Лотоцький. – У них є більше бажання перемоги, ніж у деяких хлопців, вони завзятіше тренуються й краще викладаються в рингу».

Найтитулованішою на Прикарпатті є Людмила Пилипчак із Калуша. У тайський бокс вона прийшла доволі пізно – у 22 роки, та це не завадило їй двічі стати чемпіонкою України та ще раз – володаркою Кубка Європи. «Виступати вдома, з одного боку, легше, бо є підтримка, а з іншого – важче, бо з’являється відповідальність, хочеться показати себе з кращого боку, – каже Пилипчак. Взагалі хочеться показати, що в нашій області тайський бокс є дуже сильним. Цього року хочу взяти участь у чемпіонаті України, а в травні – в чемпіонаті світу. Наразі не знаю, чи вдасться там виступити, бо змагання будуть у Малайзії, а їхати треба власним коштом».

Тайський бокс багатий цікавими традиціями. Усі бої відбуваються під спеціальну музику. Тайці вірять, що вона звільняє свідомість бійців від щоденної рутини і дає їхній психіці розкутість.

Під час танцю Рам Муай боєць одягає на голову монгкон (скручена зі 108 ниток мотузка), а на руку – праджет (пов’язка, яка є своєрідним оберегом)

Перед боєм тут виконують ритуальний танець Рам Муай – теж під музику. На Кубку Карпат його виконали наймолодші учасники. Юний тайбоксер із Івано-Франківська Юліан Лотоцький говорить, що танець йому допомагає. «Під час танцю людина лякає свого суперника, – розповідає хлопець. – Це додає сил і допомагає самому не боятися його».

Як кажуть бійці, секрет популярності тайського боксу в тому, що він максимально наближений до життя. Спортсмени тут б’ють руками, ногами, ліктями, колінами. Біль їм не страшний, головне – загартувати свої тіло і розум.

За два дні свої сили у рингу спробували 100 бійців. За підсумками Кубка Карпат в області сформували команду, яка представлятиме Прикарпаття на цьогорічному чемпіонаті України.

Командний залік

Кубка Карпат

1. «Спарта», Івано-Франківськ

2. «Праджет», Рівненська область

3. «Торнадо», Калуш.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.