Без категорії

Справа Галюка. Фарс триває

Google+PinterestLinkedInTumblr

Минулого тижня продовжили судити 18-річного студента Станіслава Галюка. Того самого хлопця, якого вже півроку судять за те, що він петардою нібито завдав шкоди даішнику Роману Барчуку під час акції молоді на вулиці Сахарова в Івано-Франківську. Міліціонер тоді дістав опік виглядом з пухир, тиждень пролежав з ним у лікарні. При цьому штани Барчука чомусь залишилися непропаленими.

Оскільки цього разу на суді досліджували папери, то про ці дивні штани говорили більше. Адже вони визначені речовим доказом у справі. Згідно з експертизою, на лівій штанині виявлені речовини, які можуть бути використані у піротехнічних засобах, і нашарування жовто-сірого кольору.

Аби зрозуміти, чому ж на штанах нема дірки, а на тілі – пухир, адвокат підсудного Павло Клюба запропонував запросити до суду експерта Тетяну Хмелюк. Прокурор Сергій Дяченко заперечив. Сказав, що вона уже все написала у висновку. Суддя Володимир Попович став на бік адвоката і постановив: на наступне засідання експерт має бути.

А ще на засіданні з’ясували, що слідчий не долучив до справи важливий доказ у невинності Станіслава Галюка. Як сказав адвокат, йому обіцяли, це буде зроблено, але… Йдеться про диск із фото-відео матеріалами про те, як Павло Клюба разом із підзахисним Станіславом Галюком у присутності журналістів навмисно підпалили з десяток петард. Жодна не завдала ніякої шкоди. Навіть та, яка вибухнула у руках Галюка.

Цей експеримент Клюба провів ще 20 листопада. І зробив він його самотужки через те, що міліція у такому експериментові йому просто відмовила. У відповідь він написав скаргу на слідчого і пішов робити експеримент сам. Результат вийшов очікуваний – жодних ушкоджень.

Суддя долучив диск з надписом «Експеримент» до справи. І переніс засідання на 14 квітня. Того ж дня активісти франківського Майдану пообіцяли, що наступне засідання стане останнім, підкреслили, що для них це – справа честі. Більше того, кажуть, за такі справи правоохоронців треба виганяти з роботи, тож будуть добиватися, щоб винні були покарані.

Чи вдасться? Адже обласна прокуратура вже двічі обіцяла журналістам, що закриє справи з політичним присмаком. Спершу 5 березня на комісії «законності» облради прокурор Василь Никифорук запевнив, що усі подібні справи (і Галюка також) уже закриті. Вочевидь, сказав неправду, адже 26 березня міський суд продовжив звичайний розгляд справи студента.

Того ж дня перший заступник обласного прокурора Володимир Торованин вдруге пообіцяв Галюкові, його мамі та журналістам, що справа буде закрита. А насправді?..

Насправді від самого початку й дотепер (про фініш говорити зарано) історія з петардою була суцільним фарсом. Хлопцю й понині загрожує стаття, за яку дають сім років ув’язнення. За «злочин», який він навряд чи вчинив. Бо жоден із свідків прокуратури так і не сказав у суді, що бачив, як Галюк кидав ту саму петарду, яка нібито травмувала даішника. То як можна було так недолуго проводити слідство та ще й подавати таку справу до суду?

Зрештою, є питання і до самої травми Барчука – чи була вона взагалі? Адже всі свідки пам’ятають Романа Барчука і жоден не помітив, щоб після вибуху петарди той зігнувся, доторкнувся до рани абощо. «Стояв, як і стояв», – говорили свідки. А одна навіть розказала, що після того він підійшов до її хлопця і записав його телефон. Це той самий Барчук, який потім тиждень лежав у лікарні…

Скільки ще треба доказів, аби прокуратура, тепер уже з новими очільниками, збагнула: досить знущатися над народом і перетворювати правосуддя на посміховисько для всіх, крім підсудного?

Певно, варто нагадати, що все почалося 4 липня минулого року під час акції «Ще трохи і вибухне». Кілька десятків молодих франківців тоді вийшли, щоб висловити обурення зґвалтуванням зі спробою вбивства у Врадіївці, що на Миколаївщині. Сьогодні про історію зі студентом, даішником і петардою, певно, забули вже всі, окрім Станіслава Галюка. А нова прокуратура далі складає папери та обіцяє. Що ж змінилось в Україні?

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.