Ураган: «Сподіваємося, все найгірше позаду»

Завершився сезон у Вищій футзальній лізі України. На жаль, для івано-франківського «Урагану» він виявився найгіршим за всю історію клубу. Команда у підсумку зайняла дев’яте місце у турнірній таблиці.

Реваншу не вийшло

Останній тур звів принципових у цьому сезоні суперників. До Франківська прихали «телефоністи» з Луганська, команда «Луганська телефонна компанія». Цього сезону луганчани вибили «Ураган» з Кубку України, розгромивши франківців у себе вдома з рахунком 8:2. Тому природним було бажання реваншу.

У стартовому складі «Урагану» після довгої перерви вийшов в. о. головного тренера Владислав Корнєєв, проте після того, як на п’ятій хвилині Юрков у ігровому епізоді зламав нашому кіперу палець, в рамці воріт став Іжаковський. У першому таймі склалося враження, що помста таки відбудеться. Після голів Оліщука та Ярого та єдиного голу луганчанина Журби на перерву футболісти пішли за переваги господарів 2:1.

Жах у другому таймі

Другий тайм виявився справжнім жахом для «Урагану». На 21 хвилині рахунок зрівняв Тменов, через п’ять хвилин Цвєлих вивів свою команду вперед. На це господарі відповіли ефектним дальнім ударом Павлюка в дев’ятку — 3:3. Це сталось на 27 хвилині, а вже за декілька секунд «ЛТК» знову вийшов вперед — автором голу став Юрков. І тут гостей буквально прорвало. З 30 по 32 хвилину вони провели ще три голи. При чому на тридцятій хвилині після виходів один на один ударами в нижній кут воріт голи-близнюки забив Цвєлих. На трибунах почали тихо згадувати Тараса Вонярху, з подачі якого минулого сезону «Ураган» несподівано розпрощався з цим голеадором. Третій м’яч у ці хвилини забив Юрков — 3:7.

«Ураган» відповів на цю гольову зливу двома влучними пострілами Сімки та Павлюка. А далі не дала результату гра з п’ятим польовим, не змогли «ураганівці» дотиснути гостей до шостого фолу. 5:7 став остаточним рахунком зустрічі. Якщо не враховувати перемогу над друголіговою «Нікою», так багато «Ураган» забивав ще минулого сезону у матчі з «Шахтарем» (5:5). Проте, за словами в. о. тренера франківців Сергія Гупаленка, це все одно програш.

Ураган: Корнєєв?к (Іжаковський, 5) — Кіндратів, Сімка, Ярий, Сендецький — Павлюк, Оліщук, Валенко, Даниленко — Брожко.

ЛТК: Сагайдаченко — Марченко-к, Тменов, Журба, Цвєлих — Юрков, Дрьомов, Івонко, Мартиненко.

Голи: Оліщук (8), Ярий (20), Павлюк (27, 34), Сімка (32) — Журба (11), Тменов (23), Цвєлих (26, 30, 30), Юрков (28, 32).

Попередження: Оліщук (16) — Журба (7).

Олександр Бубен: «Сподіваюся, цей сезон залишиться найгіршим»

Після матчу на прес-конференції слово взяв президент «Урагану» Олександр Бубен. Вже тоді він заявив, що єдиним, хто може собі гарантувати місце у складі команди наступного сезону є Роман Кіндратів. Керівництву клубу знадобиться два тижні, щоб сформувати бачення на майбутній сезон як по гравцям, та і по тренерському складу.

Олександр Бубен подякував Владиславу Корнєєву та Сергію Гупаленку за те, що вони очолили команду, навіть якщо в них цей сезон не вийшов. За його словами, потрібно просто спокійно проаналізувати помилки, як тактичні, так, можливо, і в підборі гравців, і тоді цей рік стане хорошим досвідом для всіх. «Цей сезон залишиться, я сподіваюсь, найчорнішим в історії «Урагану», — сказав Олександр Бубен.

Один з позитивів сезону — це поява в «Урагану» невеликої, але темпераментної групи вболівальників. Вони чи не єдині, хто переживав разом з командою як перемоги, так і поразки. Щодо гравців Олександр Бубен заявив, що ні про кого не може сказати як про професіонала в цьому сезоні. Чомусь команда зупинилась і не показувала на майданчику того, чого від неї очікували.

В новий сезон — на новому покритті

Були сподівання, що сезон 2008?2009 років команда розпочне у новому спорткомплексі, що будується по вулиці Симоненка, проте це будівництво затягується, не в останню чергу через конфлікти у міській владі. За словами Олександра Бубена, у зв’язку з цим є домовленість про те, що в період міжсезоння буде змінене покриття манежу коледжу фізвиховання на більш сучасне.

Зміни будуть навіть у персоналі

Олександр Бубен між іншим повідомив, що у наступному сезоні зміниться і кількісний склад адміністративного персоналу клубу. «Урагану» потрібен адміністратор команди, додатково будуть запрошені тренер по фізпідготовці, масажист. Керівництво клубу створить максимально сприятливі умови, щоб гравці, які будуть в «Урагані», могли на сто відсотків професійно займатися своєю справою.

Переговори вже тривають

Зараз клуб перебуває в переговорному процесі і за найближчі два-три тижні, сподівається президент, «Ураган» визначиться з кістяком гравців, навколо яких буде будуватися команда найближчі два-три роки. Зараз вже є перелік гравців, яких керівництво клубу хоче бачити в «Урагані». У наступному сезоні буде 12 польових гравців і три воротарі.

На жаль, попри чутки про повернення Валентина Цвєлиха в «Ураган», цього не відбудеться, повідомив Олександр Бубен. Феноменальному бомбардиру у Луганську запропонували кращі умови і він залишається на Донбасі.

Також невдало закінчились переговори з Олександром Косенком, якому пропонувалось очолити команду на три найближчих роки. «Таке враження, що якщо ми вступаємо в нормальний переговорний процес, то відразу вартість гравців чи тренерів зростає», — признався Олександр Бубен.

«Шахтар» повернув собі чемпіонство

Чемпіоном України з міні-футболу став донецький «Шахтар». Львівська «Енергія» після минулорічного тріумфу зайняла друге місце. Бронза першості у донбаського «Єнакієвця». Цьогорічний Кубок України з футзалу здобув львівський «ТВД». Матч, що проходив у Харкові між цією командою та «Єнакієвцем», закінчився перемогою номінальних господарів 3:1.

Результати 30?го туру: ТВД — Тайм 4:2, Шахтар — Універ-Автомар 5:2, Планета-Міст — Єнакієвець 1:4, Метрополітен — Кардинал 4:2, Будівел — Локомотив 1:5, Контингент — Енергія 4:0, Ураган — ЛТК 5:7.

До теми:

Брожкові та Даниленку вже подякували

Після зустрічі керівництва клубу з командою за підсумками сезону НФК «Ураган» офіційно проінформував, що гравець івано-франківського клубу Валерій Брожко виставлений на трансфер. Також завершився термін дії контракту Олександра Даниленка, якому наданий статус вільного агента. Найближчим часом обидва футболісти займуться своїм подальшим працевлаштуванням в інших клубах. Керівництво клубу та партнери по команді побажали успіхів Олександру і Валерію та подякували за співпрацю цим гравцям.

Олександр Даниленко провів за «Ураган» три сезони, зіграв 83 матчі та забив 28 голів. Валерій Брожко провів за франківську команду всього один сезон, зіграв 21 матч, в яких забив один гол.

Автор: Микола Волков