Глава МВС України Юрій Луценко подав прохання про відставку через скандал в аеропорту Франкфурта-на-Майні. За даними німецької газети Bild, 4 травня Юрія Луценка та його 19-річного сина Олександра зняли з авіарейсу до Сеулу в стані сильного алкогольного сп’яніння. За версією самого міністра, він випив лише келих пива під час обіду, після чого його не допустили на літак «за підозрою у сп’янінні».Блок Юлії Тимошенко і комуністи у Верховній Раді відмовилися голосувати за відставку Луценка, а регіонали захопили трибуну з гаслом «Юра — похмелись!». Тепер, якщо робота парламенту не розпочнеться протягом 30 днів, для виправлення ситуації Україні доведеться таки переобрати Верховну Раду.З цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:• 1. Чи має Юрій Луценко піти у відставку?• 2. Як би ви зробили, будучи на його місці?
Ігор Зварич, народний депутат України V скликання, Партія регіонів:
«1. Безумовно, Юрій Луценко має піти у відставку. Скажіть, будь ласка, чи можна згідно з кодексом про працю, а він був у відрядженні, а отже на роботі, пити пиво? Я думаю, питання риторичне. Таким чином, обґрунтувань більше не потрібно, адже він порушив цю норму. Що більше часу ми будемо це питання роздувати, то негативнішого іміджу ми надамо Україні. Його давно треба було звільнити, і забути про це.
2. Я не можу бути на його місці, бо не вживаю спиртного».
Степан Хмара, народний депутат України IV скликання:
«1. Луценко мав би давно піти у відставку. Більше того, було багато підстав порушити проти нього кримінальну справу. Я вже не говорю про те, що з усіх міністрів, які до нього були на посаді з 1990 року, за винятком Білоконя, він був найгіршим міністром. Тому питання, чи йти у відставку, чи ні — риторичне. Він давно мав це зробити, і молити Бога, щоб не попасти під кримінальну відповідальність за певні дії. Безперечно, що Юлія Тимошенко не хоче його віддати, бо керується своїми особистими політичними мотивами, намагаючись заручитися підтримкою депутатів Народної Самооборони. Останній інцидент Луценка наніс досить серйозної шкоди міжнародному авторитету України, а також відносинам з Німеччиною.
2. Я не можу поставити себе на його місце. Ми люди різних поглядів, різної моралі та етики. У свій час, коли Юлія Тимошенко відкрито взяла курс на підтримку мафії, ставши прем’єр-міністром, я зробив публічну заяву та вийшов із фракції. Я наголосив, що та партія і команда, яку вона формує, окрім зла та шкоди, нічого доброго не принесе».
Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:
«1. Питання відставки Юрія Луценка — неоднозначне. Мені здається, що після вивчення всіх фактів, а саме цього і боїться Партія Регіонів, треба буде говорити не про міністра, а про тих людей, що його підставили. Ось чому вони блокують трибуну, боячись того, що завтра випливуть зовсім інші, непривабливі для них факти.
2. Якби я був винний, то зробив би так само, як Луценко. Спочатку подав би заяву, вибачився за те, що не стримався і допустив помилку, та пішов би у відставку. Але будь-яка людина, яка має мужність захищати свою родину, у цьому випадку — сина, заслуговує на повагу. Я б зробив на його місці так само. Адже за кордоном потрібно відстоювати себе та свої інтереси. Є наглядні приклади, коли український паспорт викликає негативну реакцію, і дає можливість познущатися над нами, як над якимись африканцями. Тому потрібно створити спеціальну слідчу комісію, все достеменно вивчити, і тільки тоді, коли буде все відомо, відповідати на запитання».
Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:
«1. Ця справа, яка сталася через людину, неодноразово помічену в різних хуліганських вчинках, стосується міжнародного іміджу нашої держави та має припинитись. Але, знову ж таки, все впирається у політичну доцільність, і Луценко відбудеться лише легким переляком. А регіонали отримають можливість говорити про необхідність розпуску парламенту, який не проголосував за його відставку.
2. Будучи на його місці, я б не пив, і не брав би з собою сина. А зараз, що швидше він піде у відставку, то скоріше ми забудемо цей прикрий випадок. Бо кожного дня, доки триває ця історія, Луценко публічно знищує себе як політика».
Василь Марчук, політолог, Івано-Франківськ:
«1. Чи має піти Юрій Луценко у відставку, можуть вирішити тільки правоохоронні органи. Наша держава має бути у правовому полі. В європейських країнах, окрім цього, ще ставиться питання про моральність того чи іншого політика. Нам потрібно повертатися до моральності в політиці.
2. Я не можу говорити про його місце, бо у нас зовсім інші сфери діяльності».
Comments are closed.