«Шахтар» робить дубль

Микола Волков У суботу, 17 травня, в останньому турі чемпіонату України визначився його переможець. Несподіванки не сталося.Перемігши земляків з «Металурга», чемпіонський кубок завоював донецький «Шахтар» і, разом з тріумфом у Кубку України, зробив дубль у сезоні.

Ефектне завершення сезону

Доля чемпіонства вирішилась у донецькому матчі фактично ще до перерви. За перші сорок п’ять хвилин у воротах «Металурга» розписалися бразильці Жадсон, Ілсіньо і Фернандіньо — 3:0. Після перерви господарі дозволили супернику забити гол престижу і забили самі. В результаті — 4:1.

Ефектне завершення сезону і чемпіонський титул на додачу.

Нічия «Металіста», перемога Девича

Столичне «Динамо» цього ж дня паралельно грало у Харкові з місцевим «Металістом». Господарі, яким в чемпіонаті уже нічого особливо не було потрібно, навіть за такої мотивації попсували нерви гостям. Підопічні Мирона Маркевича були близькими до перемоги, однак на останній хвилини гості спромоглися зрівняти рахунок ? 2:2. Однак навряд чи це засмутило господарів. Адже до командної «бронзи» вони додали і абсолютну перемогу в індивідуальній першості — Марко Девич двічі відзначився у воротах киян і не залишив сумнівів у тому, хто у цьому сезоні гідний лаврів кращого бомбардира. У серба — 20 м’ячів.

Охтирка попрощалася з «вишкою»

В цьому ж турі вирішувалось, хто стане другою командою, яка понизиться в класі. На це «почесне» місце претендували ФК «Харків» та «Нафтовик-Укрнафта». Харків’яни не змогли переграти у Києві «Арсенал» (0:0), відтак за умови перемоги в Полтаві команда з Охтирки продовжувала прописку в еліті. Однак «нафтовики» теж спромоглися лише на нічию — 1:1.

Наступний сезон

Таким чином, «Нафтовик-Укрнафта» складе пару «Закарпаттю», яке вже декілька турів як забезпечило собі путівку до Першої ліги. У лізі чемпіонів Україну як завжди представлятимуть «Шахтар» і «Динамо», донеччани з третього, а кияни з другого кваліфікаційного раунду. У Кубку УЄФА будуть грати «Металіст» та «Дніпро», оскільки переможець і фіналіст Кубка України гратимуть у Лізі чемпіонів. До Кубку УЄФА через Кубок Інтертото спробує пробитися «Таврія».

Результати 30?го туру: Закарпаття — Зоря 0:2, Ворскла — Нафтовик-Укрнафта 1:1, Металіст — Динамо 2:2, Шахтар — Металург (Д) 4:1, Арсенал — ФК Харків 0:0, Чорноморець — Кривбас 1:1, Дніпро — Карпати 0:0, Таврія — Металург (З) 2:2.

До теми

Яремченко залишив «Карпати»

У неділю відбулися вже й перші зміни у станах команд. Так, головний тренер «Карпат» Валерій Яремченко попрощався з футболістами та керівництвом «зелено-білих». Сторони вирішили не продовжувати контракт, який закінчувався разом із 17?им чемпіонатом.

Наставник керував діями «Карпат» у 22?ох іграх чемпіонату. 7 разів він перемагав, 4 рази команда зіграла унічию, ще в 11?ох матчах зелено-білі поступалися. Після повернення з відпустки команді буде представлено нового головного тренера.