Без категорії

Питання з-за керма (01.04.2010)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Олександр (Рогатин):– На авто є обов’язкова страховка на рік. При продажі авто іншому власнику вона зберігається за цим авто чи за власником, а чи взагалі «згорає»? Якщо так, то чому, адже страховка оплачена на рік?Віктор Луканюк, заступник директора Івано-Франківської обласної дирекції ВАТ НАСК «Оранта»:– Усе залежить від типу договору страхування. Найходовіші – перший та третій тип.

У третьому типі є страхувальник та особи, допущені ним до керування. Такий договір має бути на одну людину та ще максимально чотирьох, допущених до керування. Якщо страхувальник продає своє авто, то міняється особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована. Тобто з автомобілем цей договір страхування перейти не може. У такому разі страхувальник може переоформити страховку на нове авто, уклавши новий договір з доплатою.

Щодо першого типу договору страхування, тут є страхувальник та решта довірених осіб, які керують автомобілем на законних підставах. Тобто, якщо ви даєте довіреності, вписуєте людей у техпаспорт, або вони керують у вашій присутності. Їхня кількість є необмеженою. Якщо протягом року ви даєте довіреності іншим людям, їхня цивільна відповідальність також автоматично застрахована. Відповідно коли автомобіль продається по довіреності, тоді страховий поліс автоматично розповсюджується і на нового користувача (власника).

Ігор (Калуш):
— Із продажем авто відбувається заміна номерних знаків і техталону. А чи потрібно замінювати талон техогляду, адже він оплачений наперед незалежно від власника?

Костянтин Кулак, старший інспектор зі зв’язків з громадськістю УДАІ в Івано-Франківській області:
– Талон треба замінювати. Але власник транспортного засобу має зберігати копію квитанції про сплачений податок на авто. Відповідно його вже не треба буде платити, доведеться лише оплатити техогляд.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.