Без категорії

«Олімпійський»: як справи?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Микола Волков Нещодавно у Києві відбулося закладання символічної капсули у фундамент національного спортивного комплексу «Олімпійський». Роботи на НСК розгорнулись на повну. Стали відомими деталі ходу реконструкції головного стадіону України.

Будівельно-монтажні роботи на «Олімпійському» почалися 1 грудня минулого року. Як повідомило Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, генеральним підрядником реконструкції є компанія «Київ­міськбуд». Зараз триває перший етап — монтаж залізобетонних конструкцій трибун нижнього ярусу. Протягом двох місяців проведено роботи з демонтажу окремих конструкцій стадіону, були влаштовані 448 залізобетонних паль глибиною 22 метри.

Зараз на будівництві працює понад 800 робітників та 150 одиниць будівельної техніки. Кількість працівників і техніки буде зростати щодня в залежності від збільшення навантаження та обсягів робіт.  У періоди найбільшого навантаження кількість працівників може сягати до 5 тисяч.

Протягом 2009 року на рекон­струкцію планується витратити 800 млн. гривень. Власне на будівельно-монтажні роботи передбачається близько 500 млн. гривень. У квітні 2009 року планується приступити до влаштування несучих конструкцій фун­даментів покрівлі стадіону. Цьогоріч передбачено завершення робіт по нижньому ярусу трибун, підсилення та відновлення верхнього ярусу, перекладка інженерних мереж у межах земельної ділянки стадіону, влаштування підпірних стін та початок монтажу каркасу естакади та сходів. Також будівельники розпочнуть монтаж залізобетонного каркасу VIP-зони та зони вболівальників, а також монтаж основної частини несучих конструкцій покрівлі.

Отже, у 2009 році будуть завершені загальнобудівельні роботи. Ключовими моментами 2010 року стануть інженерне забезпечення об’єкту та закупівля обладнання. На це за нинішніми цінами необхідно 500 мільйонів гривень. У 2011?му знадобиться ще близько 300 мільйонів на влаштування систем безпеки, пусконалагоджувальні роботи, відновлення газонного покриття та легкоатлетичних доріжок. Загальна ж кошторисна вартість реконструкції стадіону становить понад 2 млрд. гривень.

На стадіоні раз на місяць буде проходити День відкритих дверей. Усі бажаючі, журналісти, народні депутати, представники громадських організацій матимуть можливість побувати на стадіоні та ознайомитися з ходом реконструкції.

Введення в експлуатацію головної арени фіналу Євро 2012 заплановано на червень 2011 року. Перед цим декілька місяців відбуватимуться перевірка та акредитація стадіону, налаштування й відлагодження його апаратних комплексів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.