Минулого тижня Віктор Анушкевичус звітував на сесії за роботу у 2009 році. А напередодні – надрукував ціле видання на доброму папері з купою розділів і фотографій.
Свій звіт мер почав з обіцянки вкластись у регламент, навіть поставив перед очима годинник. Утім, з часом таки трохи перебрав. «Незважаючи на кризу, місто розвивалося, – розпочав Анушкевичус. – І в кожній галузі зроблено дуже багато. Через кризові явища бюджет не вдалося виконати на усі 100 %. Це обумовлено спадом економіки, зменшенням фонду зарплати і податку з доходів фізичних осіб».
Так, через кризу в будівельній галузі, сказав мер, бюджет недоотримав приблизно 6 млн. грн., через припинення діяльності грального бізнесу – 8 млн. грн., а через недооплату адмінштрафів – 1,7 млн. грн.
Щодо комуналки, то міський голова погодився – залишилися питання. Проте, там «є дуже багато відповідальних, відданих, чесних людей». І завдяки їхнім зусиллям та бюджетному фінансуванню, за словами мера, торік вдалося провести великий об’єм робіт. Зокрема, Анушкевичус тезово зупинився на експлуатації мереж зовнішнього освітлення та світлофорів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, ремонті в’їзних знаків, експлуатації та ремонті мостів, ремонті внутрішньо-будинкових територій, програмі «Дахи» тощо.
Потім мер «пройшовся» по освіті, культурі, спорту та охороні здоров’я. Говорив про ремонти, реконструкції, матеріально-технічну базу, про досягнення та недоліки. «Об’єм був дуже великий, – сказав міський голова. – Хочу подякувати представникам усіх галузей, бо один у полі не воїн. Тільки консолідуючи зусилля, можна досягнути успіху. Сподіваюся на співпрацю із депутатським корпусом, особливо у цей тяжкий період кризи і виходу з неї, бо є багато планів розвитку міста». За його словами, це стосується пропозицій архітектури щодо будівництва доріг, мостів і дамб, а також пам’ятника Тарасові Шевченку.
Запитань від депутатів було небагато. Михайло Івасютин питав про 200 тисяч доларів щомісяця, які не так давно мер обіцяв у вигляді доходів до бюджету за оренду ринку по вул. Дністровській, 5 (нагадаємо, що справа знаходиться у суді – Ред.). А Сергій Борзов закликав мера попросити вибачення у мешканців за той стан, до якого він довів місто. Вибачення мер не попросив. Натомість, сказав, що йому не соромно дивитися в очі людям. «Не помиляється той, хто нічого не робить, – зазначив Анушкевичус. – А те, що я працюю з самого ранку і до півночі, – це факт. Тому мені є що сказати медицині, те саме стосується освіти та комунальної галузі».
У свою чергу, депутат Володимир Стасюк мав коментарі стосовно самого звіту. «Тут вміщено 21 світлину фейса нашого улюбленого очільника міста. Я вважаю, що це не етично, – сказав Стасюк. – Хотів би просто нагадати, що звіт – це сувора форма з діаграмами, таблицями і т. д. Але не з малюнками». За словами Стасюка, його цікавила аналітика, але він її не знайшов. Також він мав сумніви щодо деяких цифр, а для ілюстрації процитував прислів’я: «Якщо дитину вчасно не відучити брехати, то вона обов’язково виросте політиком».
Івасютин запропонував визнати роботу мера незадовільною. Анушкевичус пробував щось пояснити, а потім лише сказав: «Всім нам Бог суддя».
Врешті за пропозицію поставити мерові незадовільну оцінку проголосували лише вісім депутатів. Далі поставили на голосування проект міськвиконкому, аби прийняти його до відома. Не проголосували і за це. Не вистачило семи голосів. За результатами голосування – звіту ніби й не було. На цьому місці Віктор Анушкевичус покинув сесію – сказав, що в нього запланована зустріч.
До речі, це не найгірший звіт мера, якщо порівнювати з попередніми. Адже звіти за 2007 та 2008 роки депутати взагалі не хотіли слухати.
Слово депутатам
Михайло Івасютин:
«Звіт такий, що й думати багато не треба. Служби підготували 68 сторінок. Наприклад, про управління сім’ї та молоді, – чотири сторінки. А про УЖКГ, найважливіше для громади міста – півтори сторінки. І нічого немає про дороги… Насправді цією владою нічого не зроблено – все, що є, зроблено попередньою.
Я на сесії дав оцінку – незадовільно. Бо він не зміг зібрати команду, яка б могла працювати, не вирішив багато питань. У нас проблема із влаштуванням дітей у садочки – нічого не вирішується. Забудовники понищили усі дороги і нічого не платять. За оренду базару мер обіцяв 200 тисяч доларів щомісяця – теж немає. Все, що є в місті, якесь бутафорне та віртуальне. Чекаю, щоб скоріше закінчилася ця каденція».
Руслан Панасюк:
«Я оцінюю роботу мера на добре «чотири». Напевне, було би п’ять, якби більше розуміння депутатів та виконавчої влади. Прагнення зробити більше стало неможливим через те, що немає єдиної думки. Тому міському голові багато не вдалося зробити. Безумовно, хотілось би більше бачити результатів у ЖКГ, а цього нема. Думаю, мер, розуміючи, що там є недопрацювання, зараз у пошуку нових людей на ключові посади у ЖКГ. А щодо медицини, освіти, культури, вважаю, що ними можна бути задоволеним».
Ярослав Бачкур:
«Цей журнал такий красивий, як «Плейбой». Я вважаю, що такі звіти при таких дорогах і при архипоганому фінансовому стані є неприпустимі. І я категорично проти цього. Це унікальний талант, коли з нічого робиться щось. Чесно кажучи, я не хотів навіть брати участь у обговоренні звіту. Бо звіт повинен бути розкритий і там має бути більше негативних проблемних речей і шляхів виходу. Я оцінюю роботу мера негативно. Це людина, яка не має досвіду, йому працювати не тут, а в театрі. А виконувати управлінські функції він не може».
Олександра Петрик:
«Говорю так, як є: мер – нормальний мужик. Не кожен із тих, хто бавиться в політику, ще вміє покерувати. Політика та мер міста – це різні речі, бо за цим стоять гроші, наповнення бюджету та бюджетні призначення, які треба знати куди і скільки направити. Міський голова вроджений до того, він не є політик-популіст, він – вроджений господарник.иЯк керівник одного з ЖЕО, я можу сказати по своїй території. У нас є студмістечко по вул. Карпатській. Минулого року ми там заасфальтували всі міжбудинкові проїзди, а там 30 років ніхто нічого не робив. Хіба люди не можуть сказати за це такому мерові дякую?».
Comments are closed.