Без категорії

Куди зникли озера?

Google+PinterestLinkedInTumblr

У редакцію «Репортера» звернулися люди з садового товариства «Діброва». Вони стверджують, що без їхнього відома продали два ставки, розташовані на дачній території. Ці озерця слугували пожежними водоймами і водночас там була така собі відпочинкова зона. Зараз дачники побоюються, що невідомий власник обгородить те все парканом.

Садове товариство «Діброва» розташоване між селами Братківці та Марківці. Це дачні ділянки викладачів університету нафти і газу. Засноване воно у 1986 році, площа – 27,7 га, загалом у товаристві 336 дачників.

За словами Володимира Бабінчука, одного із членів правління «Діброви», 12 грудня минулого року він зовсім випадково зайшов на публічну кадастрову карту України. «Я побачив, що наші ставки, які є на території, вже приватизовані, – говорить чоловік. – Одразу звернувся у Тисменицький відділ Держземагентства – чи не передавалися вони комусь іншому у власність? З відповіддю тягнули 35 днів. Потім написали, що у товаристві «Діброва» на 1 липня 2013 року земель під водними об’єктами не обліковується, а лише на території Марковецької сільради є річка Унява».

Але ж товариство має генплан, у якому є ставки 0,95 га і 0,23 га, каже Бабінчук. І за статутом товариства ці озерця – власність «Діброви».

«То пожежні водойми, їх не мали права приватизувати, – говорить Оксана Афтанас, власниця дачної ділянки в «Діброві». – Там постійно відпочивали люди, купалися діти. Зараз боїмося, що власник обгородить усе парканом. Усі хочуть відвоювати озера, а голова нашого товариства – ні. Нещодавно у нас були збори, де проголосували за те, аби зобов’язати її негайно відвойовувати озера через суд. А вона цього робити не хоче, бо їй лишилося головувати сім місяців. Кожні два роки у нас перевибори».

З «Репортером» голова товариства Вікторія Ротт говорити відмовилася. За її словами, наразі щодо продажу ставків немає жодної офіційної інформації – все на рівні пліток. Така позиція голови.

 

Але, виявилося, що ще з 14 січня цього року щодо ставків є кримінальне провадження прокуратури – за фактом зловживання службовим становищем головою «Діброви». На період продажу ставків (28 грудня 2012 року) головою товариства була Ганна Магас.

«Прокуратура встановила, що при видачі державного акту на цю ділянку не зазначено, що там є водойми, – говорить в. о. прес-секретаря прокурора області Іванна Федик.Зараз через суд витребувана технічна документація. За результатами перевірки буде дана правова оцінка законності дій службових осіб Держкомзему, Тисменицької РДА, а також службовців Братковецької сільради. Слідство триває».

За словами Володимира Бабінчука, вони звернулися й до начальника головного управління Держземагентства в області Володимира Боднарчука. Той підтвердив – дійсно виданий державний акт на право власності на земельну ділянку для ведення особистого сільського господарства площею 1,1 га. Назвав Боднарчук і прізвище власника – Ясніковський. Але хто ця людина, він не знає. Не знають нового «сусіда» і дачники «Діброви».

«Державний акт виданий за наказом із Тисменицької РДА, – говорить Володимир Боднарчук. – Відміняється це лише в судовому порядку. Якщо там були порушення, то люди можуть подати до суду, що я їм і рекомендував зробити з самого початку».

Поки прокуратура веде слідство, голова товариства «Діброва» чекає офіційних повідомлень, минулими вихідними біля озера вже були якісь чужі люди. Вони наводили там порядок – вирубували кущі навколо водойми.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.