Без категорії

Губернатор створив «обком партії»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тільки-но закінчилися Великодні вихідні, а вже у вівторок на десяту ранку в Івано-Франківській ОДА відбулося перше робоче засідання новоствореної Ради розвитку регіону та боротьби зі злочинністю та корупцією. Новостворений орган має розробляти стратегію розвитку області, розглядати всі питання життєдіяльності, включаючи боротьбу зі злочинністю та корупцією.

«Це одна з найболючіших проблем, – наголосив голова ОДА Михайло Вишиванюк. – Дожилися до того, що, аби голова сільради видав довідку про смерть, йому треба поставити могорич. Я вам Америки не відкриваю, всі про це знаємо».

До нової ради, як сказав Вишиванюк, «увійшли наступні товариші». Головою є сам губернатор, співголовою – голова облради Ігор Олійник, секретарем – тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови ОДА Роман Струтинський. До ради увійшла трійка народних депутатів: Роман Ткач, Василь Чуднов, Микола Круць. Заступники голови ОДА та ті, що перебувають у статусі тимчасово виконуючих їхні обов’язки – Василь Брус, Руслан Гусак, Ігор Зварич. Також: начальник обласного УМВС Василь Варцаба, обласний прокурор Микола Гошовський, голова ДПА області Володимир Попович, голова обласного апеляційного суду Павло Гвоздик, начальник СБУ в області Михайло Курник, начальник обласного КРУ Віктор Рахміль. Медицину в раді представлятиме головний лікар обласної клінічної лікарні Остап Грищук. Освіту – два ректори – Євстахій Крижанівський (ІФНТУНГ) та Богдан Остафійчук (Прикарпатський) – і директор РЦОЯЗ Богдан Томенчук. Культуру – Роман Іваницький та Степан Пушик. Увійшли до ради і екс-губернатор Микола Палійчук та депутати облради Богдан Борович, Андрій Романчук та Ольга Бабій. Урочисто зачитавши весь довгий список, Вишиванюк зі звичним йому гумором прорік: «Таким чином весь склад обкому партії представлений».

«Робота буде відкритою і прозорою, і щоб нікого не дивувало, що тут присутня Ольга Бабій, – наголосив губернатор. – На неї будуть покладені функції інформованості нашого краю». Також у планах – підтримка з бюджету області не тільки ОТБ «Галичина», але й інших районних державних ЗМІ.

Перше, що запропоновано зробити найближчим часом, – продовжити двомісячник з наведення порядку в області. «Я прошу до середи Василя Бруса та Ігоря Зварича розробити положення про цей двомісячник, – сказав голова ОДА. – Ним будуть передбачені преміювання кращих населених пунктів, а також визначення найгірших». Вишиванюк планує зробити перехідний приз під назвою «демократичний віник». «Обов’язково будемо його вручати, оцінимо його десь у 10 тисяч грн. Як колись головам сіл вручали червоні прапори, так тепер будемо вручати віник. Хай попробує хтось викинути – КРУ приїде і буде розглядати це як розтрату матеріальних цінностей».

Далі має бути широкомасштабна програма реконструкції населених пунктів. Планують її назвати «Івано-Франківщина – писанковий край». Першими до неї включать села, де є «добрі ґазди». «Помагати будемо тим, хто працює», – запевнив губернатор.

Щодо залучення інвестицій у регіон, то при управлінні економіки ОДА планують створити окремий департамент з питань бізнесу. «Це означає, що бізнесмен приходить туди, дає заяву, що він хоче робити, і показує довідку з банку, що має фінансування, – роз’яснював Михайло Вишиванюк. – Залишає ці документи і через місяць отримає повний пакет усіх дозволів. На превеликий жаль, ця система дуже закорумпована. І це також буде перший удар по корупції».

Наголосили і на проблемі землі. На майбутнє пропонується у недбайливих господарів землі вилучати, та ще й притягати їх до матеріальної відповідальності.
Учасники ради оголосили чимало ідей. Обіцяють розглядати пропозиції як від простих прикарпатців, так і від політичних партій і громадських організацій.

Майже годинне засідання завершилося на приємній ноті – голову облради Ігоря Олійника привітали з днем народження.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.