Без категорії

Диск від диска різниться

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Надмірно ощадливий платить двічі, а то й ризикує життям. Із поглибленням фінансової кризи на вітчизняному ринку автозапчастин з’явилося більше неякісних колісних дисків, виготовлених кустарним способом. Які навантаження можуть витримати такі вироби – не знають навіть їхні продавці. Дивно, але водіїв це не спиняє.

Фахівці радять, купуючи колеса, звертати основну увагу на індекс навантаження диску. Щоправда, отримати цю інфор­мацію можна лише в добросовісних продавців.

Шляхів придбання дисків у нас багато. Можна звернутися до фірм, можна купити на ринку, а можна – за приватним оголошенням. Як нові, так і вживані. Все залежить від бажання й фантазії.

Автодисків є декілька видів: литі, ковані, стальні, легкосплавні. Сьогодні поговоримо про литі. Їх отримують шляхом заливання розплавленого металу у форму з наступною обробкою поверхні. Перший «підводний камінь» – це можливі «раковини», характерні при литті. На великих підприємствах готові диски перевіряють за допомогою рентгена.

Крім того, при литті частки металу розташовані хаотично, не зв’язані жорстко між собою. Тому стінки дисків роблять досить товстими. Втім, при сильному ударі таке колесо може просто розколотися.

Недосвідченим водіям не рекомендують купувати литі диски самостійно – справа складна й досить ризикована. Занадто багато параметрів потрібно враховувати: тип автомобіля, його масу, конструктивні особливості кожної марки, навіть стан клімату й доріг у кожному регіоні. Завдання спрощується, якщо купувати диски, які рекомендують офіційні виробники автомобілів. Досвідчені автолюбителі радять купувати їх у фірмових автосервісах чи великих торгових точках. Тут вам можуть пред’явити необхідні сертифікати, тут же є відповідне обладнання для встановлення коліс.


До теми

Покриття на дисках

Воронене – таким методом обробляють не тільки зброю, а й звичайні штамповані диски.
Гальванічне – хромовані диски зустрічаються нечасто в силу того, що вони доволі дорогі.
Лакове – більшість дисків покриті міцним захисним лаком, зазвичай його наносять поверх фарби. Втім, можна зустріти й диски з полірованого алюмінію з лаковим покриттям, що нанесене для захисту від корозії.
Емалеве – як правило, такі колеса фарбуються в білий колір і призначаються для тюнінгованих чи ексклюзивних машин.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.