Без категорії

Безпека починається з автошколи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У наш непростий час все більш потрібною стає додат-кова освіта та підвищення професійного рівня. Дуже популярним є навчання та отримання посвідчення водія. «Репортер» відвідав обласну автомобільну школу Всеукраїнської спілки автомобілістів (ВСА) і дізнався, чому іванофранківці віддають перевагу саме цій автошколі.

Микола пішов вчитися на водія для себе та для роботи. Цю школу він обрав через те, що її філії діють по всій області та вона представляє Всеукраїнську спілку автомобілістів. На його думку, без водійських прав зараз нікуди. Найцікавішими для нього є теоретичні заняття, коли розглядають правила проїзду окремих перехресть, пішохідних переходів, залізничних переїздів тощо. Чоловік каже, що навіть досвідченому водієві постійно треба повторювати вимоги Правил дорожнього руху. «Не варто боятись і автомобіля, – переконаний Микола. – До водіння просто треба відповідально ставитися. Цього вимагають найперше як стан наших доріг, так і насичений рух на цих дорогах».

Як розповідає інструктор з навчання водінню Володимир Швець, часом учні таки бояться автомобіля. Але цей психологічний бар’єр завжди вдається подолати. Зрештою, саме для цього поруч у навчальному автомобілі сидить інструктор, який завжди може допомогти початківцю. До кожного зі своїх підопічних інструктори школи підходять індивідуально, тільки так можна дати людям добротні знання і практичні навики.

Люба та Христина найбільше чекають на заняття з водіння. Кажуть, що задоволені рівнем викладання в обласній автошколі, викладачі дуже доступно і детально все пояснюють та відповідають на будь-які запитання.

А цікавить учнів все – від навчального матеріалу до випад-ків на дорозі, про які чують від родичів та знайомих. «Заняття дуже часто відбуваються у формі діалогу, – розповідає заступник директора автошколи Ігор Штогрин. – Усі ситуації, які наші учні бачать у повсякденному житті на дорогах, ми обов’язково обговорюємо та аналізуємо».

На права нині йдуть учитися усі: чоловіки та жінки, бізнесмени й безробітні, навіть пенсіонери. Посвідчення водія завжди буде у пригоді, кажуть учні. При влаштуванні на роботу людина «з правами» завжди матиме перевагу над тими, хто автомобілем керувати не вміє.

Олег навчається в автошколі близько місяця. Він поки що не працює, і тому цей час вирішив не втрачати дарма й вивчитися на водія. Найбільше він мріє про придбання свого авто. «Нічого складного у навчанні немає. Треба мати якісні знання і відповідні практичні навики, аби не їздити як дехто з наших водіїв, – каже він. – Думаю, я з цим справлюсь».

За час існування обласної автошколи ВСА, вона здобула собі добре ім’я. Крім обласного центру, її філії діють у Калуші, Снятині та Отинії, де також на належному рівні знаходяться навчально-матеріальні бази.

Як кажуть в автошколі, автомобіль треба поважати. Якщо наполегливо вчитися та їздити з розумом, то машина відплатить водієві тим же – безпекою.

«Наше покликання – нав­чити Правилам дорожнього руху, дати перші навички водіння, привити людям культуру і ввічливість на дорозі і підготувати учнів до успішної здачі іспитів у ДАІ, – переконаний директор автошколи Олександр Швець. – А водійська майстерність приходить тільки з часом і досвідом. Хочу при нагоді нагадати усім читачам газети, що у нашій автомобільній школі навчаються майбутні водії мопедів, скутерів, мотоциклів і автомобілів категорії «В». Наші двері відчинені для всіх учасників дорожнього руху – від пішоходів до водіїв».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.