Без категорії

Активно зверталися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 15 березня, відбулася тридцять сьома сесія Івано-Франківської обласної ради. Основною її родзинкою стали звернення. Саме вони підняли найбільшу хвилю емоцій. Після традиційного гімну та молитви депутати вшанували хвилиною мовчання свого колегу Петра Пушкара, який помер минулого тижня. А потім активно взялися вносити поправки до порядку денного. До речі, було винесено близько півсотні питань.

Першою стала пропозиція голова фракції БЮТ Юрія Романюка. Він наполягав, аби облрада підтримала ініціативу львівських колег і надіслала Віктору Януковичу звернення щодо призначення міністром освіти Дмитра Табачника. Романюк запропонував швиденько сконтактувати з львівської радою, отримати текст їхнього звернення та трохи з ним попрацювати. І щоб до кінця сесії депутати встигли за нього проголосувати. Що й успішно було зроблено. Ухвалили звернення, в якому йдеться: «… Вимагаємо від Кабінету Міністрів звільнити Дмитра Табачника з посади Міністра освіти і науки України…».

Звісно, піднімали питання і про ставлення нового президента до Бандери та Шухевича. По цьому також вирішили відправити Януковичу звернення щодо неприпустимості відміни указів Віктора Ющенка. І хоча текст цього звернення, на відміну від попереднього, був підготовлений заздалегідь, над ним довелося працювати. Щодо внесення правок виступив голова обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич. Він пояснив депутатам, що неприпустимо плутати поняття фашизм і нацизм. І запропонував зробити документ жорсткішим, аби він не був схожим на «плач Ярославни».

Коли заяви були зачитані, звер­нення схвалені, запити прийняті, депутати взялися за голосування по решті питань. Тут особливих перипетій не виникло. Пішло як по маслу. От тільки час обіду нестримно наближався. Бютівці пропонували на нього не йти, мовляв, тих 30 питань, що лишилося, то година роботи. Та голова облради Ігор Олійник депутатів на обід відпустив. З надією, що після нього вони таки повернуться. Вона справдилася. Обранців повернулося достатньо.