Туризм

Як на полонині Буковець сировари роблять будз, вурду і масло (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

24 години полонинського життя помістилися в невеличке відео. Проте ви дізнаєтесь багато цікавих фактів і побачите, як працюють на полонині Буковець та як роблять справжні українські сири за давніми технологіями.

Гуцули-сировари наб’ють 50 кілограмів автентичної гуцульської бринзи, покажуть, як роблять у величезних котлах 10 кілограмові головки будзу, зварять ніжної вурди, та ще й наб’ють натурального масла з ранкової сметани. Тонкощі сироваріння на полонині показали “Наші бесаги”, пише Репортер.

У відео ми дізнаємося, що таке міртук, спузарь, бербениці, берфело, росохачка, батилевина і ще декілька слів з полонинського побутового словника. Ви побачите, як і з чим їдять літом вареники в горах та яку страву готують в день, коли б’ється бринза. Поширюйте український контент, любіть і цінуйте українське. Це дуже важливо!!! – йдеться на каналі “Наші бесаги”.

Стая – серце полонини. Тут з весни до осені горить ватра. Саме в цій будівлі роблять сири і живе ватаг з пастухом. Вогонь використовують для побутових потреб.

За більше як чотири місяці, які ватаг Василь перебуває на полонині, він жодного разу не спускається додому.

“Від 17 травня до 26 вересня ми тут сидимо”, – каже Василь.

До теми: Від Коломиї до Бучі. Як канал «Наші бесаги» розповідає про смачну Україну й допомагає ЗСУ

Встають на полонині дуже рано

“Кожен у нас в селі має корову. На літо дає випасати, аби мав собі на зиму бриндзу. Не кожен має сінокіс – взимку годує, а на літо не має де випасати, то дає на полонину”, – говорить Іван.

У спеціальний зошит Іван записує, яка корова скільки дає молока. 4 літри беруть за те, що випасається корова, решта – людям. І так підбивають, кому скільки бриндзи.

Полонина працює з середини травня до кінця вересня. На полонину можна заїхати чи зайти маршрутом з села Брустури – https://goo.gl/maps/oaaf3qh98mABdyP47. Для попереднього контакту або для замовлення сиру телефонуйте Івану за номером 0971477680.

Аби підтримати проєкт та експедиції “Наші бесаги” про українців і їжу, можна стати патроном на Patreon чи переказати гроші на Приватбанк: 4731185627438119 або Монобанк: 5375411408386808.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.