Соціум Туризм

Як і чому арабські туристи полюбили Україну та Карпати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
10-річна Хур, 12-річна Абуді і 3-річна Харєр плели вінки у парку “Київська Русь”, розглядали оленів у Межигір’ї та разом з батьками – Хані та Ахмедом – каталися на самокатах по Києву.

Ця родина з Саудівської Аравії замість звичної літньої відпустки у Європі вперше приїхала до України. П’ять днів Київ та його околиці родині Хані та Ахмеда показувала гідеса Льоля Філімонова, пише BBC.

Якщо раніше на екскурсіях у неї ніколи не було арабських туристів, то цього літа ледь не щодня індивідуальні тури та великі групи. Жінки у хіджабах на вулицях та у ресторанах Києва, Львова та Карпат, найкращі готелі, де більшість номерів зайняті великими арабськими родинами – в Україні справжній бум туристів з країн Перської затоки.

За даними Держприкордонслужби, лише за перше півріччя цього року Україну відвідало понад 17 тисяч туристів з Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту, Оману, Катару та Бахрейну. Це у десятки разів більше, ніж у попередні роки.

На першому місці – туристи з Саудівської Аравії. Їх приїхало понад 14 тисяч.

“Це справді туристичний бум, і гостей з арабських країн в Україні зараз більше, ніж з інших країн. У готелях вони займають до 50% номерів”, – говорить Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму.

Дощі, ліси та лоукости

“Ви б бачили, як араби радіють, коли починає падати дощ. Це такий шквал емоцій. Ніхто у нас так не радіє дощу, як радіють вони. У них там спека, а у нас прохолодно”, – розповідає Олександра Гагаріна, заступниця директора прем’єр-готелю “Дністер” у Львові, де цього літа арабські туристи є другою за чисельністю групою іноземних гостей.

За її словами, найбільшою популярністю у готелі користуються номери не з видом на місто, а з видом на парк, щоб з вікна було видно зелень.

“Саудівці люблять відкривати нові місця, – цитує бахрейнське видання Alayam Мохамеда Масуда, який працює у туристичній сфері. – Нас в Україні вразило багато речей. Особливо – природа і погода. Нам подобається їжа, вона схожа на середземноморську кухню”.

Знімають грозу на телефони і дзвонять родичам, щоб показати дощ, фотографують кожне дерево, у захваті від лісів, водоспадів та гір, катаються на самокатах та водних атракціонах – розповідають про захоплення арабських туристів українські гіди та готельєри.

В арабських ЗМІ десятки публікацій присвячено Україні. Арабські туристи через карантин у Європі були змушені шукати нові напрямки для подорожей і так відкрили для себе Україну.

Саудит Набіл Кансара разом з дружиною відвідали Київ та Львів, дуже задоволені.

“Україна схожа на багато інших країн. Тут дуже гарно, як і у Франції, Іспанії, Швейцарії, де ми бували раніше. Тут привітні люди, нормальні ціни і чудова природа”, – цитує Набіла Кансару бахрейнське видання Al-Ayyam.

Саудівське видання Al-Mowaten пише про високий попит на квитки до України і збільшення кількості рейсів до Києва та Львова.

Ще минулого літа Україна запровадила безвізовий режим для громадян Саудівської Аравії, Бахрейну, Кувейту та Оману. У січні 2021 року Київ та Ер-Ріяд підписали угоду про повітряне сполучення. Тепер з цієї арабської країни до України літають десятки прямих рейсів щотижня.

У соцмережах міжнародного лоукостера Flynas з’явилася промокампанія Львова, а на вулицях Львова – натовпи арабських туристів.

Чартерні рейси з Саудівської Аравії до Львова з липня запустила і українська авіакомпанія SkyUp. Більшу частину місць у цих рейсах продають у пакетні тури з проживанням у п’ятизіркових готелях Львова та Буковеля, розповідає Сергій Кириченко, керівник департаменту розвитку в’їзного та внутрішнього туризму Join UP!

Закрита на карантин Європа, відкрита Україна та величезна кількість авіарейсів – основні причини арабського туристичного буму, вважають експерти.

“Кількість гостей у готелях росла пропорційно до збільшення кількості авіарейсів. Одразу із запуском у червні перших авіарейсів ми відчули приплив арабських туристів”, – говорить Христина Кагуй, керівниця відділу по роботі з курортними готелями мережі Reikartz Hotel Group.

Приїздять арабські туристи великими родинами з батьками та дітьми зазвичай на 10-14 днів. Встигають по кілька днів присвятити Києву, Львову та Карпатам. Трохи менше їдуть до Одеси, розповідає про маршрути арабських туристів Україною гідеса Льоля Філімонова.

“Це мій перший візит до України і я вражена просто всім. Львів має таку чудову різну архітектуру, особливо гарні старовинні будинки”, – розповідає туристка з Саудівської Аравії Ханна.

Вона разом з чотирма друзями приїхали до України на два тижні. З журналістами видання Tvoemisto жінки спілкуються у центрі Львова, де планують відвідати Оперу і кілька музеїв. Вони одягнені у речі, які закривають все тіло.

Одним зі складних моментів подорожі Україною Ханна називає труднощі з перекладом та меню в ресторанах, де так багато страв зі свинини. Але, за її словами, все легко вирішується за допомогою телефону і онлайн перекладача. Також їм вдалося скуштувати борщ без м’яса.

“У вас дуже відкриті і привітні люди. Це дуже приємно”, – каже туристка. Україну, за її словами, вони обрали, бо інші європейські країни закриті для подорожей: “Подорож без віз, без обов’язкового карантину – ось основні причини, чому ми тут”.

туристи
Більше читайте за посиланням.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.