Туризм

Унікальне місце на мапі України

Google+PinterestLinkedInTumblr

Турботлива і щедра українська земля лише в одному районі Львівщини подарувала людям 14 джерел мінеральної води різного складу. Цей район є бальнеологічним курортом Трускавець. Щороку у в санаторіях Трускавця відпочиває та лікується біля 300 тисяч осіб.

Цілюща дія трускавецької мінеральної води визнана не тільки в Європі. Кажуть, що пісок, камені в нирках, шлаки з організму після вживання цілющої води залишають організм лише через 11–12 днів, тому рекомендується приїжджати сюди на лікування принаймні на 18 днів. А повний курс лікування становить 24 дні.

«Нафтуся»

Мінеральна вода «Нафтуся» визнана королевою лікувальних мінеральних джерел. У ній міститься багато органічних речовин, магнію, кальцію. Вода зі специфічним смаком і слабким запахом нафти має наступну корисну дію:

  • покращує уродинамічні процеси в організмі;
  • пригнічує процес утворення солей і каменів у нирках та жовчному міхурі;
  • сприяє виведенню піску та дрібних кристалів з вищезазначених органів;
  • виводить радіонукліди та шлаки;
  • покращує роботу печінки;
  • пригнічує запальні процеси в органах і тканинах;
  • нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту;
  • має знеболюючу та дезінфікуючу дію.

«Нафтуся» відновлює захисні сили організму, застосовується також для профілактики онкологічних захворювань. Ще однією особливістю «Нафтусі» є те, що коли ця вода контактує з повітрям, органічні речовини нафтового походження швидко розкладаються, тому пити її потрібно лише у бюветі.

Інши типи мінеральних вод

Джерельні води «Марія» та «Софія» широко використовуються для лікування внутрішніх органів, особливо травного тракту, сприяють відновленню функціональної та органічної функції цих органів і систем, стимулюють функцію травлення, прискорюють виділення та відведення жовчі, розріджують слиз у шлунку, сприяють відновленню функціонального стану печінки, шлунку та кишківника.

Мінеральна вода «Броніслава», яка багата на хлорид натрію, використовується для полоскання ротової порожнини та носоглотки, лікує хронічний тонзиліт, пародонтоз та інші захворювання.

Мінеральна вода «Юзя» має гліцеринове походження. Вона містить речовини, які позитивно впливають на шкіру, пом’якшують її та забезпечують еластичність. Застосовується як косметичний засіб. Жінки в Трускавці особливо люблять купатися в цій воді вранці та ввечері.

Вода з інших трускавецьких цілющих джерел «Евард», «Фердинанд», «Катерина» та ін. призначена для зовнішнього застосування: лікувальних ванн, гідромасажу, інгаляцій. Лікування водою з цих джерел призначається пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом та іншими порушеннями обміну речовин. Басейн, наповнений мінеральною водою, відвідують ті, хто прагне відновити роботу суглобів і м’язів. Позитивний ефект від такої процедури помічають ті, хто лікує остеохондроз, артрит, артроз.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.