Туризм

На Косівщині відкрили музей, де навчають гуцульських ремесел (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Косівщині запрацював музей «Гуцульська світлиця», де навчають гуцульських ремесел. Цей проєкт підтримав Український культурний фонд. Роботи тривали 4 місяці, повідомляє Природно-заповідний фонд України.

музей Косівщина новини Івано-Франківськ

В музеї можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Також там проводять майстерки, де кожен зможе навчитись гуцульського ремесла. Майстерки розраховані на дорослих і дітей, їх проводять працівники парку та запрошені майстри. Максимальна кількість учасників — 15-20 осіб.

Спочатку експонати до світлиці збирали співробітники. Вони приносили предмети традиційного строю, приладдя для виготовлення сиру, одягу та оформляли експозиції в одній з кімнат адміністративного корпусу парку.  А щоб осучаснити музей, 2023 року парк звернувся по допомогу до митців з Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Вони розробили нову концепцію та візуалізацію приміщення.

Читайте також: Укрзалізниця випустила колекцію свічок із зображенням косівської кераміки

Український культурний фонд  відремонтував та оздобив приміщення, закупив обладнання, меблі. Експонати розмістили у двох кімнатах: ткацькій та власне світлиці, де проводять майстерки. Відео виготовлення кахлів для печі можна побачити на сайті парку.

Окрім «Гуцульської світлиці», у Науково-просвітницькому центрі Парку можна оглянути кімнати-музеї природи, покататися верхи чи на бричці, відвідати центр розведення коників гуцульської породи.

Музей «Гуцульська світлиця» працює за адресою: м. Косів, вул. Дружби 137 (Науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина»). Станом на грудень 2023 року вхідний квиток коштує 30 грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.