Статті Туризм Фото

Монастирі, звірі, водоспади. Куди вирватися з Франківська на один день (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Через війну далекі поїздки стали неможливими – як з логістичної точки зору, так і з моральної. Все ж, надворі вже гарна погода й стає все складніше сидіти у місті всі вихідні.

Репортер зібрав 10 місць неподалік Івано-Франківська, куди можна вирватися на один день, щоб розважити як дітей, так і дорослих.на день новини Івано-Франківська

Галич і Крилос

Стародавня княжа столиця розташована всього за 25 км від Франківська. Сюди легко доїхати автобусом з вокзалу або на авто. Спочатку варто вийти у селі Крилос. Тут розташований музей народної архітектури та побуту. Він входить у національний заповідник «Давній Галич».

Це музей типу скансена, де під відкритим небом зібрані сільські хати з чотирьох етнографічних регіонів Прикарпаття: Гуцульщини, Бойківщини, Опілля і Покуття. Тут є дерев’яні ґражди, церкви, навіть з внутрішнім убранством, старі курні хати. Всередину в більшість будівель можна зайти і подивитися на предмети інтер’єру і посуд з різних регіонів Франківщини.

Сам парк розташований у дуже мальовничій місцевості, навколо ліс, річка і багато альтанок та столиків, де можна відпочити і перекусити.

Також у Крилосі можна побачити курган Галичина могила і Княжу криницю. З ними пов’язані легенди часів княжої доби.

Читайте: Субота в Галичі. Як ми шукали княжі місця (ФОТО)

У Галичі є пам’ятник Данилові Галицькому і стара церква Різдва Христового. Але головне – Галицький замок. Він розташований на Замковій горі. Зараз залишилася лише одна вежа і частина оборонної стіни, на них можна подивитися хіба зовні.

на день новини Івано-Франківська

Галицький нацпарк

Національний природний парк «Галицький» хоч і розташований так само в Крилосі, заслуговує окремої згадки. Тут є 45 видів рослин і 37 видів тварин, які належать до Червоної книги. Відвідувачі можуть пройти туристичними маршрутами чи екостежками.

Найцікавіше – Центр реабілітації диких тварин. Тут рятують хворих чи покалічених тварин і птахів. Після відновлення тих тварин, які можуть жити у дикій природі, випускають на волю, а решта стає постійними мешканцями парку.

Зараз на території близько 3 га живуть більше сотні звірів. Тут можна відпочити на природі, помилуватися тваринами і навіть деяких погодувати.

Парк відкритий щодня з 09:00 до 16:00.

Дністровський каньйон

Неподалік Івано-Франківська є справжнє природне диво – Дністровський каньйон. Він простягається на 250-кілометровому відрізку, на території Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей. Це один із найбільших каньйонів Європи. У 2008 році його занесли до Семи природніх чудес України.

На Прикарпатті каньйон розташований та території колишніх Галицького, Тисменицького, Тлумацького і Городенківського районів. Найближче з Франківська – поїхати в села Кутище, Одаїв чи Нижнів. Може, там і не наймальовничіша частина природного дива, але краєвиди дуже красиві. Тут можна спокійно перепочити на березі Дністра.

Маріямпіль

Село за 40 км від Франківська не дуже відоме, але красиве. Воно розташоване на березі Дністра. Тут місцеві зробили Біблійний сад, де росте понад 25 видів рослин, які згадуються в Біблії.

Також тут можна погуляти Липовою алеєю і піднятися до Замкової гори. Є залишки замкових мурів та оглядовий майданчик на річку й місцевість.

Читайте: Замок над Дністром, сад із Біблії та Папа Римський. Маріямпіль розкаже багато (ФОТО)

У центрі села – майже столітня Церква Воздвиження Чесного Хреста. Тут колись зберігалася чудотворна ікона авторства італійського художника Джованні Антоніо Бацці. Тепер вона у Вроцлаві, а в селі – копія.

на день новини Івано-Франківська

Більшівці

Недалеко від Галича є селище міського типу Більшівці. Перша згадка про Більшівці датована ще початком XV століття. Згодом це було типове торговельне містечко з ярмарками та ринками.

Головна пам’ятка містечка – Санктуарій Матері Божої, заснований у 1624 році. Одна з найвизначніших пам’яток пізньобарокової сакральної архітектури на заході України. Це – храм і монастир, відомі своєю чудодійною іконою Богоматері й скульптурою, ймовірно авторства Йогана Пінзеля. Храм красивий не тільки зовні, а й всередині, тут збереглися фрескові розписи, незважаючи на те, що будівля була сильно пошкоджена під час Другої світової війни.

Читайте: Карпати чекають прориву. Що не так з туристичними магнітами на Франківщині (ФОТО)

Також у Більшівцях можна подивитися на стару ратушу, дерев’яну церкву Різдва Христового і колишню садибу-палац Кшешуновичів.

Пнівський замок

Біля Надвірної розташовані руїни Пнівського замку. Вони височіють на невисокому гірському масиві Стратогора. Замок за 2,5 км від центру Надвірної, тож сюди неважко дійти чи доїхати.

Замок спорудили для місцевих феодалів Куропатвів у XV-XVI столітті. Колись тут був рів і сторожові вежі, тепер – лише залишки фортифікаційних стін і веж. Все ж, разом з Галицьким замком, Пнівський є одним із найкраще збережених на території області.

У самій Надвірній, у міському парку, є ще невеликі руїни Надвірнянського замку. Вони менші, але також варті уваги.

Фортеці, квіти і малі скульптури. Що подивитись на Закарпатті за вікенд (ФОТО)

Манява

Село Манява розташоване за 40 км від Івано-Франківська, за 25 км від Богородчан. Сюди можна доїхати автобусом з автостанції на Мазепи.

Мальовниче село розкинулось серед гір, тут дуже красиво, хоч і погана дорога. Краєвиди не гірші від верховинських чи яремчанських, зате менше туристів і ближче.

Найвідоміше місце в цих краях – Манявський скит. Він був заснований як православний монастир у 1606 році. Згодом отримав право ставропігії, йому підпорядковувались 500 монастирів Галичини, Буковини й Молдови.

Зараз це Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Тут можна побачити красивий дерев’яний храм, ікону Богородиці «Ігуменя Манявська» та чудотворну ікону Богородиці Одигитрії 18 століття.

За 3,5 км від села, вглиб лісу, розташована природна перлина – Манявський водоспад. Висота падіння води – 18 м. Під водоспадом розкинулось невелике озерце з прохолодною водою, а навколо – хвойний ліс.

Музей Степана Бандери

Останнім часом цікавість до постаті провідника ОУН зросла. Дізнатися про нього та його родину більше можна в музеї, розташованому селі Старий Угринів, за 38 км від Івано-Франківська. Поїздка буде пізнавальна для дітей шкільного віку.

на день новини Івано-Франківська

Поруч з музеєм стоїть хата-плебанія, в якій жив парох села, батько Степана Бандери з сім`єю. Тут можна оглянути інтер`єр кімнат з оригінальними речами, які належали родині.

Працює музей щодня з 9:00 до 18:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00.

А по дорозі назад можна відпочити на річці Лімниці, яка протікає неподалік.

Парк історії Землі

У селі Підгір’я, одразу за Богородчанами, є Парк історії Землі Underhill. Тут діти й дорослі можуть подивитися на планети у планетарії, дізнатися про еволюцію і як вибухають вулкани, зрозуміти, з чого складаються клітини, за допомогою мікроскопа. Експозиція музею інтерактивна.

Також тут можна відвідати парк, де стоять великі скульптури мамонтів, вольєри з тиграми, левами і страусами. Крім того, є фудкорт, дитячий майданчик і відпочинкові зони.

Вулкан у Старуні

У селі Старуня на Богородчанщині, за 30 км від Франківська, теж можна помандрувати дуже далеко в минуле. Тут розташована геологічна пам’ятка державного значення – грязьовий вулкан.

Наприкінці ХІХ століття тут були озокеритові шахти, згодом тут намагалися шукати нафту. На початку ХХ століття, під час робіт на родовищах, знайшли рештки мамонта і волохатого носорога. А також – інших первісних тварин: бика, коня, сарни тощо.

на день новини Івано-Франківська

Через окислення нафти, яке відбулось під час розкопок, виникла вулканічна активність.

Вулкан зовсім маленький, ширина жерла – 30 см. Зараз тут вісім невеликих діючих кратерів. Гарячі грязі та мінеральні води на території Старунського вулкану мають лікувальні властивості.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.