Статті

Згуртовані. У Франківську Фоззі з айтішниками збирають тактичні аптечки на фронт (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Благодійний фонд «Згуртовані» заснували франківські айтішники Сергій Шуляр, Надія Гатало, Тарас Федьків і відомий музикант Олександр (Фоззі) Сидоренко. Як і всі, спершу допомагали усім, чим могли, – каски, бронежилети, одяг, інше. Коли вже побільшало забезпечення від держави, зосередилися на формуванні аптечок. Вони в них – як натівські, пише Репортер.

Щось одне й добре

Саме з аптечками “Згуртовані” почали працювати з квітня. Тарас Федьків згадує, подзвонив Олександр Сидоренко (Фоззі), що їхньому гітаристу, який воює, потрібні були аптечки на роту. Також наші хлопці зі 102 батальйону територіальної оборони Івано-Франківщини мали вирушати на фронт. Їм теж було треба.

Почали вникати, що там має бути, й шукати усе необхідне. Тарас розповідає, що до того, як пішли аптечки на їхній волонтерський штаб ящиками, а то й палетами, звідусіль приходило дуже багато гумдопомоги. Чимало з того могло бути в аптечках, але все відправляли на Харків, Миколаїв, Чернігів. А вже потім взялися сортувати предметніше. Що в аптечки –  лишали, а решту відправляли далі, куди треба.

Перші донати, які приходили, ми використовували якраз на закупівлю одягу, бронежилетів, шоломів та решти, – розказує Тарас. – Пізніше держава підключилась і забрала на себе це. І всі ті кошти, ми закумулювали на закупівлю тактичних компонентів до аптечок. Вирішили робити щось одне і добре.

Формувати аптечки помагав лікар з військовим досвідом і то не один. «Згуртовані» кажуть, роботу постійно вдосконалювали. Тому якщо порівняти їхні перші аптечки й ті, що є зараз, – різницю видно одразу.

З маленьких партій 20-30 штук перейшли у сотні

За словами Надії Гатало, у червні вони дійшли до мети – 500 аптечок за місяць. Фонд уже відправив понад 1400 аптечок на передову. А їхня мета – 5000 аптечок.

До речі, ці аптечки оцінили натівські інструктори, які приїздили до Франківська й проводили навчання з тактичної медицини для наших військових. Тарас Федьків був там перекладачем, тож показав, що роблять «Згуртовані».

Вони подивились і сказали, що є все та навіть більше, – говорить Федьків. – Звучала фраза, що шансів вижити у військового з такою аптечкою на 30% більше, ніж зі звичайною.

Фонд має з десяток волонтерів, які весь час долучаються до роботи, адже пакування аптечок – цілий конвеєр. Важлива кожна дрібниця: кількість шпильок, види пластирів, наліпки. Загалом в аптечці понад 25 позицій.

Надія Гатало розповідає, вони вже настільки вникли в роботу, що коли є всі компоненти, то аптечка пакується за хвилину. От, за три години назбирали понад 180 комплектів. Вони всі поскладані у коробки, підписані й скоро відправляться хлопцям на передову.

Найцінніше – це кровоспинні, оклюзійні наліпки, турнікети – те, що найперше потрібно, зупинить кров і врятує життя, – говорить директор фонду Сергій Шуляр.

Щодо кровоспинних, то питання дуже вирішила компанія «Кровоспас», – каже Надія Гатало. – Вони з 2014 року працюють на ринку і це кровоспинне вони безкоштовно надають благодійним фондам, які займаються формуванням тактичних аптечок і також передають безпосередньо на фронт. Вони теж працюють за принципом волонтерської організації, займаються виготовленням суто за донати, віддають кровоспинне безкоштовно. І це насправді дуже круто.

Воює все

Також волонтери кажуть, що часто деякі компоненти приходять як донат, але багато доводиться закуповувати. Люди кидають гроші на рахунок, крім того, «Згуртовані» проводять різні аукціони й залучають до них відомих зірок. З цим допомагає Фоззі.

У нас було багато артистів і гумористів – Сергій Притула, Дмитро Шуров, Фагот, Олександр Педан, Тарас Тополя, – розказує Фозі. – Зараз Андрій Хливнюк. І є великий список наступних. Ми фотографуємо зірку з марками та листівками, на яких вони пишуть побажання. Люди донатять на фонд і ставлять плюсики у соцмережах під постами. Ці плюси ми збираємо та рандомно розігруємо серед усіх, хто протягом тижня кидав гроші. От, були дві листівки з написом «Смерть кацапам» від Сергія Притули. Після нього на розіграші були книжки від психологині Світлани Ройз і марки. За них ми зібрали понад 70 тис грн. А це десь 25-30 аптечок.

Окрім цього, додає Фоззі, гурт «ТНМК» випустив лінію одягу, продають футболки з тризубом на усіх концертах за кордоном. Половина грошей з цього йде на фонд «Згуртовані».

Також на європейських концертах ми збираємо донати на PayPal. Люди на екранах бачать, що є такий фонд – «Згуртовані», і кидають, – говорить музикант. – Воюють ресурси, воюють гривні. Донати у всіх знижуються, це об’єктивна даність і це зрозуміло. Але ми творчо до цього підходимо та заохочуємо людей допомагати. Потреби будуть тільки збільшуватися. Аптечки потрібні постійно, частину компонентів треба замінювати, доповнювати.

Якось хлопці подзвонили нам й сказали: «Якби ви нам три дні тому не вислали аптечки – у нас би було десять «200», а так врятували з десяток хлопців», – згадують волонтери найяскравіший відгук.

Долучайтеся до розіграшів, просто донатьте на фонд. Кожна гривня важлива, бо врятує життя!

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.