Статті

Як ветеран Ігор Кантор з Надвірної відкрив у Франківську чайний простір

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Після поранення на Херсонщині Ігор Кантор втратив половину ключиці. Пройшовши тривалу реабілітацію, він повернувся до мрії, яку колись відклав. У Івано-Франківську ветеран відкрив простір для чаювання “Листя”. Нині частину прибутку з бізнесу Ігор передає на закупівлю дронів для своєї бригади, пише Репортер.

Після поранення на Херсонщині Ігор Кантор втратив половину ключиці. Пройшовши тривалу реабілітацію, він повернувся до мрії, яку колись відклав
Ігор Кантор

Ігор Кантор родом з міста Надвірна. Ще до повномасштабного вторгнення він займався скелелазінням, гірськими походами та альпінізмом. Одного разу після сходження в горах Тянь-Шань у Центральній Азії, він уперше потрапив до чайної.

Це було десь у 2018 році. Ми з друзями мали три дні, щоб погуляти містом. В Азії постійний рух, всі сигналять, на мопедах їздять. Нам захотілося відпочити, зайшли в місцеву чайну випити чаю, — розповідає Ігор.

За його словами, чаювання їх тоді дуже заспокоїло та умиротворило. 

Ми помітили, що не чуємо звуків міста, а більше спів птахів, шелест листя та вітер. Наш фокус змістився на внутрішні моменти. Саме тоді я зрозумів, що мені це цікаво, — розповідає він.

Після поранення на Херсонщині Ігор Кантор втратив половину ключиці. Пройшовши тривалу реабілітацію, він повернувся до мрії, яку колись відклавПовернувшись в Україну, Ігор почав вивчати чайну культуру. Тоді ж у Києві познайомився з людьми, які також цікавились чаюванням.

Вони дізналися, що я ходжу в гори, як виявилося, вони теж. Завдяки цій спільноті я отримав доступ до більшої кількості літератури й глибше занурився в культуру чаювання. Це була така “старша чайна тусовка” України, — згадує він.

Посуд та чай купував онлайн, імпровізував із засобами для заварювання, бо спеціалізованого посуду було ще небагато.

Фронт і чай у термосі

У 2022 році Ігор Кантор разом зі своїми друзями пішов служити. Один із його товаришів служив ще з 2014 року в одеській бригаді, туди ж хотів потрапити й Ігор.

Туди не вдалося потрапити, але через зв’язки друга в одеській бригаді, ми потрапили в 126 бригаду морської піхоти, яку згодом перейменували на 39-ту, — розповідає Ігор Кантор.

З чаєм Ігор Кантор не розлучався навіть, коли служив. 

На фронті переважно пив пуер. Він дає багато енергії. А на службі ми втомлювалися і постійно хотіли спати, — каже Ігор.

Після поранення на Херсонщині Ігор Кантор втратив половину ключиці. Пройшовши тривалу реабілітацію, він повернувся до мрії, яку колись відклав

Згодом, коли ситуація на позиціях ставала стабільнішою, Ігор з побратимами могли під’їхати ближче до тилу, щоб відпочити та почаювати. 

Я бачив, що мої побратими дуже гарно заспокоювалися під час чаювання. Сам процес монотонний, спокійний, тому можна відволіктися, — згадує він. — Ми душевно розмовляли та спостерігали за природою. І це справді допомагало перевести подих

У серпні 2023 року Ігор отримав поранення осколком на Херсонщині, внаслідок чого втратив половину ключиці. 

Після поранення в мене був рік якоїсь стагнації та депресії. Я з хати не виходив. Потім почав займатися з психологом, – розповідає ветеран.

Після поранення на Херсонщині Ігор Кантор втратив половину ключиці. Пройшовши тривалу реабілітацію, він повернувся до мрії, яку колись відклав

Ігор Кантор лікувався у двох медичних закладах. У одному з них були досвідчені спеціалісти, але слабка матеріальна база, в іншому – навпаки, потужна матеріальна база, але не досвідчені лікарі. 

В одному госпіталі жіночка, реабілітолог, мала стаж вчительки фізкультури. Вона дуже гарно ставилася до людей, але не мала досвіду, — розповідає він. Власне, мені та реабілітація не дуже допомагала.

Результативне відновлення Ігор знайшов у реабілітаційному центрі святого Юди-Тадея в Івано-Франківську. 

Я і зараз туди навідуюся на масажі. Там мені дуже подобається і склад реабілітологів, і їхній підхід до справи. Під кожного розробляють індивідуальну програму. Дуже гарні там результати і в мене, і в хлопців, — каже Ігор Кантор.

Ідея та чайний простір

Відкрити чайний простір Ігор хотів ще до повномасштабного вторгнення. У 2022 році в потязі до Одеси він пообіцяв собі: якщо повернеться з війни – відкриє його. Після поранення Ігор вирішив втілити свою мрію.

Важливу роль у відкритті чайного простору відіграла наречена Ігоря. Саме вона підтримувала, мотивувала, а подекуди буквально «підштовхувала» до дій.

Якби не вона, я б, можливо, не відкрився, або відкрився, але значно пізніше, – посміхається Ігор.

Частину меблів ветеран відновив або зробив власноруч. Зокрема, дав нове життя стільцям 1960-х років. Один зі столів зробив власноруч.  Полички, в яких зберігається чай та все необхідне, замовляв з Китаю, бо в Україні спеціалізовані чайні меблі не виготовляють. Є в просторі й особливий бамбетель, якому майже 100 років. Його Ігор успадкував від бабусі.

Також у чайні можна знайти книжки зі східної філософії, які, за словами власника, не нав’язують, а радше задають напрям для роздумів. 

Чайна культура в Україні

На думку Ігоря, в Україні чайна культура приживається повільно через звичку до швидкого темпу життя.

Кавова культура сформувала у нас звичку робити все швидко: випив каву і побіг далі. А чай вимагає зупинки та тиші — пояснює він. 

Чайна традиція проникала в Україну поступово. Спочатку через радянських службовців, які відвідували Китай і привозили звідти чай. У 90-х відкривалися перші чайні. Проте справжній інтерес до напою розгорнувся у 2000-х роках. 

Сьогодні ми переживаємо третю хвилю популярності чаю. Люди шукають спокою, намагаються призупинитися, заспокоїтися, і чай — це прекрасний інструмент для цього, — каже Ігор.

Чайна, за словами ветерана, стала не просто місцем для дегустації чаю, а й простором тиші, внутрішнього заспокоєння та налагодження контакту із собою. 

Я з власного досвіду скажу, що ветеранам насамперед потрібен саме спокій, — розповідає він. 

Ігор Кантор радить ветеранам та всім, хто хоче відкрити власну справу, не боятися пробувати нове та шукати себе через навчання. 

Не зупиняйтеся на першому ж варіанті, досліджуйте різні напрямки, можливо, щось відгукнеться. Якщо людина знайде те, що їй до душі, це вже не буде просто робота – це буде хобі, яке приносить дохід і спокій, — ділиться Ігор.

Підприємець зізнається, що розглядав і варіант із державними грантами, однак вирішив поки не подаватися: 

Умови грантів мене б обмежували на початку роботи. Але якщо бізнес зростатиме й виникне потреба у масштабуванні, тоді грантова підтримка стане доречною.

Чайний простір “Листя” працює з 11.00 до 20.00 та знаходить за адресою  Незалежності, 15, 2 поверх, 6 кв.

Авторка: Ілона Салій

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.