Статті

В Івано-Франківську запрацювали групи взаємодопомоги для матерів і дружин військових

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З березня минулого року в Івано-Франківську працює простір для жінок «Вільна». Там мешканки міста можуть отримати соціальну та психологічну допомогу фахівців. Також для них проводять корисні майстер-класи, допомагають з працевлаштуванням. А віднедавна у просторі створили групу взаємодопомоги для рідних військових, пише Репортер.

Групи взаємодопомоги

У нас є три групи взаємодопомоги, які відвідують не лише дружини, але й матері, доньки, сестри ветеранів. У першій групі – «Ти не одна» – ми об’єднали жінок, які очікують на повернення рідних чоловіків з фронту, – розповідає координаторка простору «Вільна» в Івано-Франківську Олена Чемерис. – У другій – «Повернення» – тих, чиї рідні повернулися та перебувають на етапі інтеграції в суспільство або ж проходять період реабілітації. На жаль, є жінки, які втратили своїх рідних, тож їм необхідно прожити цю втрату та зрозуміти, як жити далі. Саме для них створена третя група – «Втрата».

З жінками працюють штатна психологиня Тетяна Колодрубська та соціальна працівниця Юлія Єремейчук. В кожній групі до 10 жінок, аби їм було максимально комфортно. До груп, як і до решти заходів, можуть доєднатися всі охочі.

Це безкоштовно, але попередньо треба зареєструватися.

Групи взаємодопомоги ми формуємо відповідно до запиту жінок, – пояснює Олена Чемерис. – Вони реєструються через Google-форму, а потім наша менеджерка Анна Сухар усіх обдзвонює та записує кожну до відповідної групи.

Під час роботи психологиня робить акцент на стабілізації емоційного стану жінки. Важливо щоб вона відчувала опору та внутрішній спокій.

В якій би ситуації не перебувала жінка – в очікуванні рідної людини з війни, у налагодженні комунікації з тим, хто вже повернувся, чи вона зазнала втрати – одна з головних рекомендацій – дякувати за своє життя і продовжувати втілювати розпочате. Планування та щоденні маленькі кроки дають відчуття того, що ти потрібна, важлива і можеш комусь ще допомогти. Головне не замикатися на собі, – каже психологиня Тетяна Колодрубська.

Під час зустрічей жінки діляться своїми переживаннями, спілкуючись, підтримують одна одну. При цьому фахівчині, які працюють з групами, дають практичні поради, які допомагають впоратись із проблемними ситуаціями.

Підтримка у всьому

Загалом активності простору розраховані на жінок та дівчат віком від 13 років. Найстаршій відвідувачці – 84 роки.

Вона активна, позитивна, надихаюча та на рівні з молодшими дівчатами займається в нашій йога-групі, – каже Анна Сухар. – Ми організовуємо безліч цікавих і корисних заходів, спрямованих на покращення психоемоційного стану жінок та дівчат. Йога, стретчинг, танці, творчі майстер-класи, арттерапевтичні заходи. Також у нас читають лекції лікарі, бізнес-експерти, кар’єрні радники тощо.

Крім того, відвідувачкам забезпечують  конфіденційні, індивідуальні консультації з психологинею. Як правило, після них жінки почуваються більш впевненими, починають відвідувати групові заняття та заводять нові корисні знайомства.

Своєю чергою соціальна фахівчиня Юлія Єремейчук за необхідності скеровує жінок до спеціалізованих служб та фахівців – карʼєрний хаб, юридична допомога, гуманітарна допомога – враховуючи індивідуальні запити клієнток.

Багато жінок знайомляться з простором «Вільна» саме через групи підтримки, а потім я залучаю їх і до інших наших заходів, – говорить Юлія Єремейчук. – У групі жінки та дівчата розкриваються. Дехто навіть проявляє бажання долучитися до наступного набору.

Нові групи взаємодопомоги стартують з 2 серпня. Реєстрація в групи ⇒ за посиланням.

Довідка:

Проєкт «Вільна» реалізується за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, за фінансової підтримки USAID в партнерстві з Благодійною організацією «Благодійний фонд Butterfly».

Простір працює з середи до неділі – з 11:00 до 20:00.

Щоб потрапити до груп взаємодопомоги чи долучитися до інших заходів простору «Вільна», звертайтеся за телефоном +38(096)6941589.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.