Статті

Українська на 200 балів. Абітурієнтка з Франківська розповіла, як готувалася до НМТ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківка Юля Гладка є випускницею ліцею імені Пулюя. Цьогоріч вона складала НМТ – національно-мультимедійний тест, той, що вже кілька років заміняє ЗНО. В результаті з української отримала аж 200, з математики – 163, а з історії та англійської – по 185. Результатами задоволена. За словами Юлі, вона готувалася до НМТ дев’ять місяців, займалася сама та з репетиторами, пише «Репортер».

Українська на 200 балів. Абітурієнтка з Франківська розповіла, як готувалася до НМТ

Допомогли репетитори

Від вересня до січня я слухала онлайн-уроки, ходила до репетиторів, але додатково нічого не робила. А від січня до травня готувалася вже серйозніше, – говорить Юля.

Для навчання Юля придбала онлайн-курси з української мови й історії, а щоб підготуватися до математики й англійської – ходила до репетиторів.

З англійської в мене була одна велика книжка. Я з репетиторкою за рік з неї всі завдання виконала. Також дуже багато пробних варіантів НМТ з попередніх років робила – зібрала їх цілу папку, – розповідає Юля. – З математики виконувала пробні варіанти як домашнє завдання від репетитора, а на занятті вчитель їх перевіряв й ми аналізували помилки. З української мови й з історії в мене є великі конспекти, які, до речі, мені дуже помогли. Тому що я їх перечитувала й так повторювала якийсь матеріал.

Оскільки Юля вирішила більше часу приділяти навчанню, то мусила відмовитися від деяких своїх захоплень. Одним із них були танці, які дівчина припинила відвідувати в другому семестрі.

Юля Гладка, ліцей імені Пулюя, Івано-Франківськ

Також рідше гуляла з друзями, але бачилася з ними в школі, тому говорить, не відчуває, що щось втратила. Каже, якщо добре себе налаштувати, то час на підготовку завжди знайдеться.

Зранку дорогою до школи я слухала онлайн-заняття в навушниках. Під час уроків у ліцеї теж могла тести розв’язувати, – каже дівчина. – Коли приходила додому, то трохи відпочивала й тоді сідала готуватися. Завжди, коли мала вільний час або щось робила, то слухала онлайн-уроки. Таким чином робила дві справи одночасно.

На підготовку одинадцятикласниця витратила немало, за витрачені гроші можна було б оплатити один курс в університеті. Дівчина каже, не впевнена, чи без репетиторів й курсів змогла б скласти НМТ на бажані бали, тому що інформації зі шкільних підручників недостатньо.

Якщо брати до уваги шкільну програму, то НМТ – це дуже складний тест. Тому мені особисто репетитори дуже допомогли. Бо на індивідуальному занятті ти глибше розумієш свої помилки й репетитор пояснює те, що саме тобі не дуже вдається, – говорить випускниця.

Друзі Юлі підтримували її впродовж навчального року. Більшість із них – її однолітки, тому часто розмовляли про підготовку до НМТ. Дівчина розповідає, пояснювали одне одному незрозумілі теми й інколи навіть придумували ігри пов’язані з навчанням.

У нас була одна рутина й ми разом повторювали дати, ставили якісь питання, завдання одне одному показували. До прикладу, у мене є друг Ярік, який добре знає математику. Я йому ставила запитання щодо цього предмету, а він мені – щодо мови, – розповідає Юля. – Пам’ятаю, ми якось грали у слова з історичними постатями. Наприклад, я казала слово «Грушевський». Воно закінчується на літеру «й», тому наступна людина мала назвати постать, прізвище якої починалося б з цієї букви. Подібні ігри мали й з термінами з української мови та математики.

Підготовка до НМТ, готувалася до НМТ, Юля Гладка

НМТ дівчина складала в перший день основної сесії, 2 червня. Каже, у переддень іспиту трохи переживала, тому все повторювала: перечитувала конспекти й переглядала тести, які виконувала раніше.

Я повторила з історії дати, з української мови – наголоси, якісь винятки з правопису, а з математики перечитала функції, таблиці й так далі, – розповідає дівчина. – Увечері прогулялася. Але коли прийшла додому, то побачила в інтернеті «злитий» тест НМТ з математики, який був день перед тим. До 11 вечора ще розв’язувала його, до кінця так і не зробила й вже почала трохи панікувати, що те саме буде завтра. Від цих переживань довго не могла заснути.

Головне, щоб не було тривоги

На іспит Юля їхала з мамою. А в навчальному закладі, де складала НМТ, зустріла знайомих. Говорить, це трохи розрядило атмосферу. Тож, сидячи в аудиторії, вона хотіла вже якнайшвидше пройти тест.

У той момент, я думала: «Ну все, прийшов час. Я вже підготувалася і все, що мала вивчити, вивчила.

На проходження НМТ дається чотири години: на кожен предмет по годині. Через дві години після початку іспиту є 20-хвилинна перерва, після якої учні продовжують свою роботу. Юля говорить, їй часу було достатньо.

Я за три години, напевно, написала тест. Але не хотіла перша виходити з аудиторії, тому почекала, щоб хтось закінчив. По часу мені було все добре. Єдине – переживала за якісь технічні питання. Бо багато хто розказував, що, наприклад, не відкривалися додаткові матеріали з математики, а вони – справді потрібні, – говорить Юля.

Також дівчина розповідає, трохи переживала, щоб не було повітряної тривоги в той день. Бо у випадку довгої тривоги, учні повинні вдруге проходити тест – на додатковій сесії, яка триває після закінчення основної.

Результати НМТ висвітлюються одразу після його проходження. Проте показує, скільки правильно завдань ти зробив, а не скільки балів отримав. Дівчина розповідає, коли завершила тест й побачила на екрані комп’ютера, що всі питання з української мови правильні, то одразу зраділа. Але через кілька секунд почала переживати, бо забула загальну кількість питань із англійської й подумала, що склала гірше, ніж очікувала.

Коли побачила, що з англійської 30 правильних відповідей, то почала переживати, бо думала, що це з 45. Насправді ж – із 32. Але це я вже дізналася, коли вийшла з аудиторії й відкрила таблицю, щоб перевести бали. Від побачених результатів у мене був якийсь ніби шок. Я ледь не розплакалася. До мене навіть підійшла прибиральниця, щоб спитатися, чи все добре, – говорить Юля.

Каже, одразу подзвонила батькам й пішла на вулицю, де її сюрпризом зустріли друзі.

Мене зустріли з тортиком, я всіх обняла, розказала за бали. Всі аж пищали. Зраділи, мабуть, більше, ніж я, – розповідає Юля. – Оскільки я була, можна сказати, першопроходцем, то мені всі дзвонили й писали, щоб спитати, як склала, чи важко й так далі.

Разом із підготовкою дівчині допомогло й везіння. Говорить, їй пощастило, бо в наступні дні завдання були важчими.

Випускниця, 11 клас, Юля Гладка, готувалася до НМТ

«ЗНО було справедливіше»

За її словами, якщо порівнювати національно-мультипредметний тест із зовнішнім незалежним оцінюванням, то ЗНО більш справедливе.

Завдання на НМТ і ЗНО, можна сказати, ті самі. Просто раніше іспит був більш ширшого формату. І відповідно справедливо оцінювалися завдання. За одну помилку тобі не знімали 9 балів – у тебе навіть з однією незначною помилкою всеодно могло бути 200, – розповідає випускниця. – Також я знаю, що багато хто наклацав на хороший бал, можна скласти і навгад. А на ЗНО такого би не було, бо там ти даєш розгорнуту відповідь і тебе справедливо оцінюють.

Проте для Юлі НМТ – це вже пройдений етап. Зараз вона готується до вступу в університет. Каже, хотіла б навчатися у Львові. Попри свою велику любов до вивчення мов надає перевагу спеціальності «Економіка» або ж «Міжнародні відносини». Проте з й такими балами не впевнена, що вступить на бюджет, оскільки державних місць дуже мало.

Вступ, ПНУ, НМТ, ліцей імені Івана Пулюя

Дівчина каже, цей рік дав їй зрозуміти – щоб отримати те, що хочеш, треба працювати.

Якщо готуватися до чогось, то воно реально станеться. Звичайно, є частка якоїсь удачі, – говорить Юля. – Але підготовка все одно важлива, бо якщо б я не готувалася, то не здала б так добре. Тож тепер я знаю – якщо хочу, щоб щось у мене сталося, то маю до цього йти.

Авторка: Мирослава Надкернична

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.