Люди Статті Фото

У Франківську відкрилась безкоштовна дитяча академія шахів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську з вересня минулого року запрацювала перша в місті дитяча академія шахів. Вона є безкоштовною і вчитися цієї інтелектуальної гри запрошують дітей від чотирьох років.

Головне завдання академії – виховувати чемпіонів, пише Репортер.

Дошки чекають учнів

Розташована вона у самісінькому цент­рі, на вулиці Січових Стрільців, 5. Заходимо в арку з написом «Нотаріус» і сходами втрапляє­мо на другий поверх у затишне й тепле приміщення.

З порогу відвідувачів зустрічає напис на розписаній у шахові фігури стіні – «Дитяча академія шахів».

Читайте також: Спочатку реєстр, потім школа. Як записати дитину в перший клас у Франківську

Навчання тут відбуваються тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю, з 18.00 до 20.00. Наразі у закладі десять порожніх столів, на яких уже розставлені шахові фігурки, чекають на малих учнів.

Ідея відкрити академію належить підприємцю, директору громадської організації «Даруємо Добро» Денису Васковцю. Молодий чоловік розказує, що в шахи грає з дитинства – навчив дідусь. Ця гра його так захопила, що хлопець почав навчатися професійно. Їздив на різні турніри, навіть здобув звання кандидата у майстри спорту.

До теми: Фітнес і помпони. Як вчителька з Коломиї робить уроки фізкультури цікавішими

Але з професійним спортом далі у нього не склалося, бо пішов вчитися. Зате, каже, всіляко допомагав і тренував молодшу сест­ру Аксінію. Вона у 2012 році стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи у віковій групі до 8 років.

Цікаво, що Денис навчався у Великій Британії, де шахи дуже популярні. Одного разу брав участь у великому інтер­національному турнірі, серед 2500 студентів зай­няв шосте місце.

Виховувати чемпіонів

Денис пригадує, що ідею мати шаховий клуб мав давно й хотів дати дітям те, чого не вистачало йому, коли ще займався.

«Це все мені до душі і я хочу зробити щось добре для дітей, – говорить він. – Наша ціль – зібрати хорошу команду, аби брати участь у турнірах. Хочемо, аби наша академія виховувала чемпіонів. Буде можливість, будемо їм оплачувати поїздки на міжнародні турніри за кордон».

До теми: До лісу по знання. Як у Франківську дітей водять на природу замість дитсадка

Навчання в академії безкоштовне. Її утримують за допомогою громадської організації, а також за особисті кошти Дениса, адже той займається підприємництвом.

«У місті є багато платних клубів, які вартують 500 грн на місяць, то батьки думають: «Ага, ми заплатили – ти мусиш ходити». А тут безкоштовно, і нам головне, аби було бажання дитини, – вважає Денис. – Якщо є бажання, то з цієї дитини можна зліпити хорошого гравця. Часто буває так, що дитина має здібності – грає, але не має бажання, бо бажання мають лише батьки».

Зараз в академії є дві групи. У першій – ті, хто вже досить непогано грає, у другій – новачки. Це діти від восьми й до 14 років. Хоч Денис запевняє, що приводити сюди можна і з чотирьох років.

Денис Васвокець, Олександра Касапчук та Ігор кобилянський

«Це інтелектуальний вид спорту, він розвиває дитину всебічно, – каже Васковець. – В першу чергу – це старовинна гра, яка об’єднує людей. Двох незнайомців, які можуть сісти за шахівницю й почати розмову з якоїсь партії. Це логічне мислення, саморозвиток, відповідальність і впевненість. У цій грі ти не можеш грати одне й те саме, мусиш розвиватися. І також ти не маєш допомоги – мусиш сам нести відповідальність за той чи інший хід».

Наразі з дітьми займається Олександра Касапчук – кандидат у майстри спорту. Вона добре ладнає з дітьми. Заняття проводять у формі гри, заохочують цукерками.

Денис розповідає, що з Олександрою вони знайомі з дитинства і разом їздили на чемпіонати України. В Харківській області командою зайняли перше місце. Коли розказав про свою затію із академією, то Олександ­ра без вагань погодилася допомагати. Але далі тренерський склад будуть збільшувати.

Єдиний спосіб

Крім академії, у Франківську є ще два безкоштовні клуби. Одним з них керує заслужений тренер України Ігор Кобилянський. Він вчив і Дениса. Зараз проводять спільні турніри. Вже були змагання до першого дзвоника, Дня молоді, який перенесли на листопад, до Миколая.

Ще зараз завершують ремонт у комп’ютер­ному залі. Васковець пояснює, що поки в академії не можуть дати дітям можливість щодня грати з кваліфікованими шахістами. Але ця можливість є в мережі. Хочуть зробити сеанс одночасної гри з якимось гросмейстером.

Основним девізом академії є знаменитий вислів: «Єдиний спосіб стати розумнішим – грати з більш розумним суперником». Денис каже, що це основа шахів. І не тільки. Прогрес можливий лиш тоді, коли ви над цим постійно працюєте.

За годину Денис чекає на учнів – Анд­рійка та Марічку. Їм по 8 і 11 років. Каже, дуже перспективні учні, а найголовніше – самі цього хочуть.

«Якщо не помиляюся, у 2019 року у США прийняли закон, що шахи мають бути обов’язковою дисципліною у приватних школах, – говорить Денис Васковець. – І це дуже добре. Як фізкультура для фізичного розвитку, також потрібно шахи для розумового. Вони розвивають самостійність, організованість. Багато дітей стає пунктуальнішими. Дехто з батьків каже, що помагає у математиці».

Дізнатися всі деталі та записатися на заняття батьки зможуть, якщо зайдуть на сторінку академії у мережі Facebook – «Дитяча Академія Шахів Івано-Франківськ».

Авторка: Світлана Лелик
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.