Статті

У Франківську через фото й трофеї показали як воює «десятка»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 19 липня, у Франківську, в підземному переході «Ваґабундо», відкрилася благодійна виставка бойових трофеїв 10 окремої гірсько-штурмової бригади та фотографій її пресофіцера Микити Шандиби.

24-річний Микита Шандиба служить у «десятці» з 2018 року. Після закінчення військової академії спершу потрапив у 53 бригаду, але через кілька місяців перевівся до “едельвейсів”. Каже, був наслуханий про них і всі відгуки виправдалися. Має позивний – «Юнкер», пише Репортер.

У Франківську виставка до 27 липня. Далі поїде до Коломиї, Чернівців і Львова

Ми вирішили зробити виставку, аби нагадати людям, що війна не закінчилась. Що люди помирають щодня і треба підтримувати армію, – говорить військовий. – Бо мені й нам усім здається, що, як російські війська відійшли від Києва, то трохи люди почали забувати, що відбувається в країні.

На виставці представлені 50 фоторобіт. Усі зняті в період з 24 лютого й донедавна. На фото – побратими, знищена техніка й речі ворога або те, що від них лишилося.

Каже, фотографія спершу була його хобі, яке згодом переросло у посаду – він керівник пресслужби й висвітлює усі новини бригади.

Читайте також: Коломийська «Десятка» збила ворожий «Орлан» (ФОТО)

Для побратимів ці фото будуть важливі, мабуть, пізніше, коли закінчиться війна, – говорить Микита. – Це будуть спогади, які чіплятимуть за душу, будуть говорити й нагадувати про незламний дух України, про силу волі та бажання захистити свою землю. Для людей це важливо, бо вони мають бачити і пам’ятати. Будь-хто погодиться, якби преса не робила ту роботу, то світ би не побачив, що відбувається і в нас не було би допомоги, яка є зараз. Це важлива річ.

Серед усіх фото на виставці, значуща для нього – оця. Микита з колегою у пилюці. Розказує, що їхали з завданням на позиції до хлопців, і почався мінометний обстріл.

Біля машини падало то там, то там, – згадує Микита. – Ми в пилюку закопувалися, аби нижче. Доїхали до хлопців швиденько, зробили свою роботу, заскочили в машину і швидко виїхали. Як їхали, то ще одна міна впала біля машини, але ми вискочили. На тих фото ми щасливі, бо нам повезло. Зараз там дуже щільні обстріли.

Крім фото, на виставці експонують і різні військові трофеї. За словами Микити – це здобуток бригади, її підрозділів. Тут багато ворожої документації, паспортів, речей, які вони позалишали, коли втікали. Також – уламки снарядів, спалена зброя.

Виставка благодійна – у залі є скринька для підтримки бригади. Також можна придбати брендовані футболки чи стікери й ще таким чином підтримати “едельвейсів”.

Читайте також: Kozak System закликає підтримати коломийських “едельвейсів” купівлею футболок

За словами Шандиби, зараз дуже потрібні безпілотні літальні апарати для повітряної розвідки. Адже там, на передку, – це розхідний матеріал.

У Франківську виставка буде до 27 липня. Далі помандрує до Коломиї, Чернівців, а звідти до Львова.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні