Люди Статті

Ті, що врятували собак, – люди тижня за версією газети “Репортер”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» без зай­вих обговорень відзначає всіх тих, хто минулого вівторка рятував собак у притулку «Дім Сірка» у Калуші. Вони приїхали з різних міст, не побоялися лізти у холодну брудну воду, витягували чотирилапих з вольєрів, виносили їх на руках. Рятували – до пізньої ночі.

Минулого тижня притулок для тварин почало підтоплювати. В якусь мить вода різко підступила й почала топити вольєри.

Тоді у притулку було четверо працівників – Микола Краєвський, Надія Пасічник, Юлія Соколовська й Наталя Фінів. Дівчата почали писати пости у Facebook, кликали людей на допомогу, бо води підступало все більше й більше.

«Приїхали люди з Франківська, Болехова, Долини, – розказує керівниця калуського притулку Леся Кошелєва. – Зі Львова дзвонили, що їдуть. Ми їх відправляли, бо вони й так не проїхали б, бо затопило села. Люди зреагували дуже швидко. Якби не вони – мали би не дві втрати, а 150 точно».

За словами Лесі, за шість годин їй надійшло 168 дзвінків. Далі люди телефонували майже цілу ніч і наступного дня, аби дізнатися, як можна допомогти.

На час повені у притулку було 300 дорослих собак і 30 цуценят. Малих і хворих, які були після операцій, евакуювали в першу чергу.

Собаки стояли на будах у воді. Вольєри у два метри заввишки були наполовину затоплені. Людям вода сягала по шию.

Собак на сухе місце виносили на руках. Чотирилапі не розуміли, що відбувається, та намагалися плисти назад – до своїх вольєрів. Це все можна бачити на відео, яке знімали очевидці. Рятувальна операція тривала до пів третьої ночі.

Під ранок з врятованими собаками залишилися Надія Пасічник з чоловіком.

«Ця жінка була від п’ятої вечора до опівночі у воді, – розказує про колегу Кошелєва. – Навіть не всі чоловіки залазили у воду… На щастя, ніхто не застудився».

Велику частину собак люди забрали на перетримку. Нині волонтери радіють, що багатьох вони залишили собі. І це дорослих псів, бо зазвичай у притулок приходять за цуценятами.

Найбільше радіють за Азу. Дорослу собаку, яка жила в притулку чи не від самого початку. Раніше господарі над нею знущалися, тож тварина боялася навіть власної тіні. Азу забрала жінка з Тернополя. Зараз надсилає фото, відео, собака вже адаптувалася до нової родини і… щаслива.

Гуффі, Барбі, Умка та Булочка також знайшли турботливих господарів через повінь. Ще 30 «старичків» забрали до Франківська, аби прилаштувати у нові родини.

Крім того, багато людей помагали фінансово, надсилали кошти. За ці гроші планують відремонтувати притулок після повені. Але поки чекають, бо, за словами волонтерки, ще є питання, чи вони лишаються тут, чи переїдуть на інше місце. Нині Леся Кошелєва оббиває пороги міськради, але там… карантин.

У притулку ще дуже багато роботи, бо вода забрала просто все. Вільних рук бракує і нині. Шукайте у Facebook – «Дім Сірка. м. Калуш».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.