Великий теніс, як і гольф, вважають аристократичними видами спорту. Дорого, складно, нема кортів і т. д. Але насправді все значно простіше, бо із собою треба мати лише спортивний одяг і бажання грати. До всього теніс ще й покращує координацію рухів, зір і концентрацію.
Словом, одні плюси, пише Репортер.
Індивідуальний підхід
«Мої тренування починалися з батька та клубу, який він заснував кілька років тому, – говорить керівник тенісного клубу Volleyclub Максим Фотуйма. – Так вийшло, що потім у них із партнером виникли розбіжності і кожен пішов своєю дорогою. Самі вже ми тренуємо третій рік. Стараємося принести у Франківськ зі світу тенісу щось нове, вчимо грати правильно. В нас тренуються діти від чотирьох років. Ми – єдині в місті, хто займається з дітьми тенісом за європейською системою: набір вправ, технік, навичок, за якими працюють тенісні академії Німеччини, Франції, Польщі. Стараємось прививати таке й у нас, бо тренувати може кожен, а от навчити грати правильно – далеко не всі».
В тенісі велосипед уже вигаданий, і, за словами Максима, в системі немає нічого складного – навпаки. Тренер підбирає певну індивідуальну систему занять для кожної людини. Сюди входять як діти, новачки, так і любителі, що вже знають базові речі.
Навіщо людям гори, та як у Франківську стати справжнім альпіністом (ФОТО)
«Займатися тенісом може будь-хто, не лише здорові люди, – пояснює керівник клубу. – Теніс підходить для людей з вадами зору, розвиває координацію рухів, м’язи, допомагає концентруватися. Насправді, те, як ти граєш в теніс – відтворюється у твоєму житті. Це стосується занять будь-яким видом спорту. Стосовно кортів, то ми тренуємо на Сахарова, 38, позаду «Олімпу». Там їх є аж вісім, але нам вистачає 2-3 в оренду. По місту є багато кортів, але оскільки клієнтам краще в центрі, то ми й обрали саме цей майданчик. Із закритими кортами ситуація складніша, бо у Франківську є лише один критий зі штучним покриттям. Решта – дерев’яна підлога, тому крутимось, як можемо».
Команда Volleyclub складається з чотирьох тренерів, кожен з яких має певну кваліфікацію. Заняття вартують від 150 до 300 грн, не враховуючи оренди корту (80 грн для відкритого й 150 для закритого).
«Усе залежить від того, якого тренера обирає людина, – каже Максим. – Наприклад, заняття в мого тата Олександра коштують 300 грн – психологічна та інформаційна підготовка. Індивідуальні заняття в мене коштують 250 грн. Я вважаю, що це невелика ціна. Знаю, як навчити, як підтримати, як достукатися до людини. Ірина Горай переважно займається з дітьми 4-10 років – спілкується, розвиває, навчає. В неї – 170 грн. На сьогодні вона грає у професійному турі України. Євген Зубко теж тренує, він грав у теніс з трьох до 15 років, з часом закинув, тепер відновлює форму».
https://report.if.ua/gazeta/sobachi-shkoly-yak-u-frankivsku-navchayut-hvostatyh-i-skilky-ce-koshtuye-foto/
Головне, за словами Фотуйми, щоб тренер міг і хотів навчити інших, а гроші тут на останньому місці. Заробляти на цьому, звісно, можна, але має переважати бажання навчити правильно грати.
«Наразі у нас тренуються десь 25 дітей від чотирьох до 12 років, – каже Максим Фотуйма. – А якщо брати любителів, то приблизно 40. А є ще люди, які прийшли після 20-40 років. Одного разу тренував чоловіка, якому 60. Вікових обмежень у тенісі немає. Зараз плануємо ввести знижки на заняття для дітей атовців і людей з інвалідністю, бо треба розуміти, що не всі мають навіть тих 150 грн. Також у нас можна придбати місячний абонемент на 8-12 занять, вийде значно дешевше».
Записатись на тренування й дізнатися всі деталі можна за номером 096 656 23 59 – Максим.
Вік не має значення
«Перший тенісний корт ми збудували років 10 тому, – говорить керівник тенісного клубу «Карпати» Ігор Галига. – Потім пройшло десь два роки, то зробили власний критий корт. Далі збудували приміщення, де є кухня, вітальня, роздягалка, щоб ми могли робити для дітей збори. Наразі маємо своїх чотири відкритих і один закритий корт. Але в нас багато планів – хочемо збудувати ще три критих корти. Враховуючи мене, то в нас зараз є п’ятеро тренерів – усі займаються цим видом спорту понад 10 років. Зараз дуже мало людей, які вміють гарно грати в теніс, а якщо вміють грати, то не вміють тренувати».
За словами Ігоря, є діти здібні, що вже готові тримати ракетку з чотирьох років. Але він би радив віддавати на тренування з 5-6.
Читайте: Сонячна незалежність. Чи вигідно на Прикарпатті встановлювати панелі та скільки це коштує
«В нас є такий дядько, який будував ще корти в «Олімпі», – розповідає Галига. – Точно не скажу, скільки йому, але за 70. То він спокійно приходить на заняття, дуже сильна людина. Сьогодні, наприклад, грав з любителем, якому 63. Ми бігали годину, то я відчуваю, що з ним можна мати справу, можна тренуватися. Щодо дітей, то зараз є десь 60, при тому, що погода не дуже дозволяє. Любителів також багато, але якщо, наприклад, у нас усі години зайняті, то вони їдуть собі на «Олімп». Прив’язки до клубу як такої немає».
Влітку діти, що живуть поруч, у Микитинцях, приходять на тренування безкоштовно. В «Карпатах» весь інвентар їм надають – м’ячі, ракетки. Корти розташовані на Декабристів, 45.
«Якщо говорити про групові заняття, то з дитини в місяць виходить десь 600 грн, – каже керівник клубу. – У групі може бути 2-3 дітей. Індивідуальне заняття з тренером залежить від часу й від самого тренера. Плюс-мінус це виходить 300 грн. А якщо зимовий період, то 400, бо ж ми прогріваємо критий корт. Також часто проводимо внутрішні турніри – як для дітей, так і для дорослих-любителів. Але карантин у цьому плані нас трохи підбив. Взимку ще важче, бо тренерів багато, а грати ніде. Жоден спортзал у місті не підходить для гри в теніс – тільки наш, зі спеціальним покриттям».
Записатися можна за номером 097 001 08 80 – Ігор.
Comments are closed.