Цьогоріч уже вдруге Святий Миколай прийде до дітей 6 грудня. Малеча чекатиме подарунків під подушкою, доставити які святому допоможуть люблячі батьки. А про дітей, яким пощастило трішки менше, не забудуть інші помічники Миколая – Мальтійська служба допомоги та небайдужі прикарпатці.
Адже стартувала щорічна акція «Святий Миколай іде до сиріт», пише Репортер.
Миколай приходить швидше
Акція від франківських мальтійців триває уже 25 рік поспіль. Цьогоріч отримали понад 700 листів з понад десятка інтернатів та дитячих будинків області. Уже з цього понеділка, 21 жовтня, усі охочі можуть прийти в офіс Мальтійської служби допомоги на Лесі Українки, 1 з 09:00 до 18:00 у будні та обрати лист.
Готові подарунки треба принести туди ж не пізніше 24 листопада.
Це незвично: довкола осінь, жовте листя, а ми вже починаємо думати про те, що Миколай має завантажувати санчата подарунками, – каже волонтерка Вікторія Шульга. – Але люди почали цікавитися і приходити за листами ще тижні два тому. Це постійні жертводавці, які слідкують, що, раз Миколая тепер швидше, значить має скоріше починатися підготовка.
Подарунки розвозитимуть у дитячі будинки та інтернати на саме свято Миколая, за три дні до і три дні після. Традиційно пакунки вручатиме сам Святий Миколай та його янголи-помічники.
Хоч акція стартувала лише вчора, а деякі листи вже розібрали. Волонтери кажуть: щороку усі дитячі прохання знаходять своїх жертводавців. Часто це люди, які беруть участь з року в рік, але нерідко й ті, хто долучається вперше. Серед них і внутрішньо переміщені українці.
Читайте: Казка мусить бути. Як правильно сказати дитині, що дарунки приносить не Миколай
Минулого року був випадок, коли внутрішньо переміщена сім’я прийшла отримувати допомогу в Карітас, але почула про цю акцію і вирішила долучитися, – розповідає волонтерка Мальтійської служби Наталія Петрунів. – Вони виїжджали з окупації через російський кордон, подолали 4000 км, але повернулися в Україну та зупинилися в Івано-Франківську. Люди втратили все і казали, що додому вже ніколи не повернуться. У дорозі їм допомагали незнайомі люди і це їх дуже розчулило. Тож сім’я вирішила також зробити подарунок комусь анонімно. Це дуже зворушливо: люди, які самі потребували допомоги, відгукнулися на нашу акцію.
«Як не зможете, я не ображусь»
Ця акція дозволяє дитині побачити, що її мрії можуть здійснюватися. Наш слоган – «Чудо твориться людьми». Тому кожен може здійснити мрію дитини, – каже волонтер Віталій Кулиняк. – У своїх листах діти пишуть, що просять миру, а вже потім – щось для себе. Найчастіше це одяг, теплі речі та щось, пов’язане з їхніми улюбленими заняттями.
І справді, у купі листів майже у кожному йдеться про мир в Україні. Інколи діти просять до свого подарунка передати ще щось захисникам. А ще вкладають наївні та щирі одкровення, написані нерозбірливим почерком.
Я стараюся й надалі чемно себе вести, щоб не засмучувати Тебе, Миколаю. Найбільше мрію про Перемогу, щоб всі воїни повернулися додому живі і здорові, подолавши ворога. Щоб не було чути звуків тривоги. За це ми молимось з друзями щовечора.
Протягом року я старався бути чемним, але це у мене не завжди виходило. Але все одно надалі я старатимусь бути чемним, гарно вчитися, щоб у майбутньому бути грамотною людиною. Коли виросту, я хочу стати водієм. Щоб стати водієм, потрібно добре вчитися.
Читайте: Попри міни і під вибухами. Франківські мальтійці возять допомогу у прифронтові регіони (ВІДЕО)
Святий Миколаю, дуже Вам дякую за подарунки, які Ви принесли мені минулого року. Я ще раз переконалася, що Ви дуже добрі й дуже любите чемних дітей. Я дуже хочу, щоб Ви принесли мир нашій Україні. А для себе я попрошу, якщо зможете, принесіть, будь ласка, гарні туфлі, плаття, білизну та предмети гігієни. У мене гарне і довге волосся – хочу гумку для волосся. Дуже Вам дякую, якщо чогось не зможете, я не ображусь.
Як розповідає Вікторія Шульга, благодійники, що зголосилися спробувати на себе роль Святого Миколая, мають звертати увагу на лист, але й зважати, що буде дійсно корисно дітям.
Інколи розумієш, що це твій лист з першого рядка, а інколи треба почитати довше і знайти, що зачепить, – каже волонтерка. – Завжди треба читати між рядків. Бо це діти: буває, що хтось напише «хочу ноутбук» і всі решта скопіюють. Але дитина отримає такого великого подарунка раз у рік. Тому треба звернути увагу на канцелярські товари, теплий одяг – бо діти швидко ростуть і те, що було подаровано минулого року, уже не актуальне зараз.
До цього треба дорости
Сама Вікторія Шульга уже кілька років поспіль допомагатиме одному і тому ж хлопчикові.
Я вперше взяла лист у 2020 році. Була вже достатньо дорослою для цього. Бо ти маєш дорости до того, щоб взяти листа, – каже Вікторія. – У першу чергу, це однозначно велика затрата у плані фінансів. Але ти маєш вкласти й частину своєї душі. Мій хлопчик – інклюзивна дитина. Мене підкупило, що він щороку малює малюнки у своїх листах. Цьогоріч намалював, як Миколай і янголи захищають від ракет Україну. Минулого року я вирішила, що сформую подарунок у космічній тематиці: книги, іграшки, нічники. А цього року він пише: «Можеш мені, будь ласка, ще щось принести про космос».
Волонтерка намагається щороку відвідати заклад, де мешкає «її» хлопчик, під час вручення подарунків. Звісно, дитина не знає, що це вона – його Святий Миколай. Від цього їхній зв’язок ще зворушливіший.
У нас особистий і платонічний зв’язок, бо я його знаю, а він мене ні, – каже Вікторія Шульга. – Коли я починала, йому було три роки, було трохи складно, я не знала, що можна подарувати, адже не мала своїх дітей. А тепер він уже школяр, тож уже простіше, до того ж я його вже більше знаю.
Втім, єдиного рецепта не існує. Дехто також щороку обирає лист від однієї дитини, а хтось щороку бере інший.
Хтось, може, має незакриті гештальти. Наприклад, хотів у дитинстві велосипед, але йому не купили. Прийшов сюди, взяв лист, а там хлопець просить тільки велосипед. І тоді людині відгукується, – розповідає волонтерка.
Свято для дітей загиблих воїнів
Цього року акція «Святий Миколай іде до сиріт» завітає до таких закладів на Прикарпатті:
- Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім»;
- Містечко милосердя святого Миколая;
- Калуська спеціальна школа;
- Міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Мединя Галицького району;
- Тлумацький інклюзивно-ресурсний центр;
- Печеніжинська спеціальна школа;
- Рогатинська спеціальна школа;
- Черченська спеціальна школа;
- «Інклюзивно-ресурсний центр» Яблунівської селищної ради;
- БО «Світла надія»;
- Івано-Франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей;
- БО «Благодійний фонд Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ»;
- Делятинський психоневрологічний інтернат;
- Організація «Діти сонця».
Цьогоріч Миколай не поїде до «Івано-Франківського обласного будинку дитини» у Надвірній, бо там підопічних розібрали по прийомних сім’ях. Також волонтери формуватимуть солодкі подарунки та предмети гігієни для дорослих з інвалідністю у Коломийському психоневрологічному інтернаті, Залучанському дитячому будинку-інтернаті, Снятинському психоневрологічному інтернаті.
Крім того, цього року вперше волонтери Мальтійської служби допомоги подарують свято дітям, які втратили когось із батьків на війні.
Ми довго думали, що саме це має бути, – каже Наталія Петрунів. – Найбільше ці діти потребують уваги та піклування. Ми розуміємо, що подарунки не замінять їм любов батьків, але хочемо донести, що пам’ятаємо про них. Тож влаштуємо невелике свято, де будуть майстер-класи, невеличкі дарунки.
Тож усі охочі допомогти влаштувати свято для дітей загиблих захисників можуть пожертвувати гроші мальтійцям, на які вони закуплять усе необхідне. Також жертводавці можуть закупити розвивальні ігри, конструктори тощо.
Читайте: Волонтери з Богородчан повезли чергову допомогу на фронт (ФОТО, ВІДЕО)
Реквізити для допомоги:
БО Мальтійська Служба Допомоги
Код ЄДРПОУ 25683158
Приватбанк
IBAN UA893052990000026009025500954
Карта Приватбанк: 5169335101336010
Призначення: благодійна пожертва. «Акція Миколай». Без ПДВ.
Авторка: Ольга Романська
Стаття створена за підтримки проєкту стипендій програми «Голоси України» в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Фонд жодним чином не впливає на контент і не несе за нього відповідальність.
Comments are closed.